Przydatne gadżety dla mamy i dziecka

dziecko
.

Obecnie na rynku dostępna jest cała gama gadżetów, które okazują się bardzo pomocne i uławiające funkcjonowanie zarówno samemu dziecku, jak i jego rodzicom. Najczęściej dedykowane są one przede wszystkim mamom, gdyż to one w początkowym okresie życia dziecka spędzają z nim najwięcej czasu.

Gadżety do kąpieli

Pierwsza kąpiel noworodka to najczęściej duży stres dla osób, które robią to po raz pierwszy. Warto więc wcześniej zdobyć odpowiednią wiedzę na temat tego, w jaki sposób to robić. Najczęściej jednak nie ma czym się denerwować, gdyż kąpiel malucha przychodzi rodzicom raczej intuicyjnie. Warto jednak poprosić o pomoc przy pierwszej kąpieli kogoś bardziej doświadczonego oraz zaopatrzyć się w gadżety, które mogą ułatwić nam tę czynność. Pomocne może okazać się specjalne wiaderko do kąpania malucha. Wiaderka nie są jeszcze tak popularne jak powszechnie używane wanienki, lecz przyjmuje się, że są one lepsze dla dziecka przede wszystkim z tego względu, że malec podczas kąpieli znajduje się w pozycji embrionalnej. Jest ona bardziej naturalna dla dziecka, gdyż w takiej mniej więcej pozycji znajdowało się ono w brzuchu mamy. Dzięki temu niemowlę jest podczas kąpieli spokojniejsze i bardziej odprężone, niż podczas kąpieli w wanience, która najczęściej ma za duży rozmiar. Udowodniono, że kąpanie dziecka w specjalnym wiaderku pozwala na złagodzenie objawów kolki. Przydatnym gadżetem jest również ręcznik kąpielowy wyposażony w specjalny kapturek. Dziecko otulamy ręczniczkiem, a na głowę zakładamy mu kapturek, który zapobiega uciekaniu ciepła przez głowę.

Chusta do noszenia dziecka

Specjalne chusty do noszenia dziecka stają się coraz bardziej popularne. Używanie ich ma swoje korzyści zarówno dla rodzica, jak i dla malucha. Dzięki chuście dziecko czuje bliskość z rodzicem, a przez to jest spokojniejsze i dużo szybciej zasypia. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne dla rodzica, ponieważ może on cały czas mieć przy sobie malucha, nie rezygnując z innych czynności. Mama czy tata może w tym samym czasie trzymać dziecko w chuście i np. przygotowywać obiad.

Gdzie nabyć gadżety dla dziecka?

W wielu miejscach dostępne są różnego rodzaju gadżety dla rodziców i dzieci. Największy wybór znajdziemy z pewnością w sklepach czy aptekach internetowych. Warto pamiętać, aby rzeczy, z którymi kontakt ma mieć maluch, pochodziły ze sprawdzonych źródeł i od dobrych producentów. Najbardziej popularnymi i cenionymi obecnie na rynku są marki takie jak BabyOno, Akuku czy Canpol.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

62 − 57 =