Pyszne jedzenie w Gdyni, którą restaurację wybrać?

Restauracja gdynia
.

Urlop to czas odpoczynku i oddawania się upragnionej rozrywce, na którą nie zawsze posiada się czas.  Jednym z najczęstszych, urlopowych kierunków podróży jest Gdynia, która zachęca różnorodnością oraz dużą ilością miejsc do miłego spędzania czas. Można tam spotkać ciekawe restauracje funkcjonujące w dzień, jak i w nocy. Którą knajpę najlepiej wybrać, aby sprostała oczekiwaniom? Co dobrego można zjeść, będąc na urlopie w Gdyni? Poniżej kilka propozycji.

Idealna propozycja na śniadanie

Podczas odpoczynku od pracy gotowanie może być problematyczne. Nie tylko ze względu na wyposażenie hotelowych pokoi, ale również brak chęci. Pyszne śniadanie, podane i przygotowane przez drugą osobę jest świetnym pomysłem na dobre rozpoczęcie pełnego wyzwań dnia. Idealnie przyrządzoną jajecznicę, oraz specjały śniadaniowe szefa kuchni znaleźć można w kilku miejscach na gastronomicznej mapie. Do najlepszych propozycji należą m. in.:

Chwila Moment to knajpa słynąca z pysznych, wypchanych po brzegi składnikami bajgli. Ponadto na fanów słodkości czekają przepyszne wypieki. Chwila Moment znajduje się przy ulicy Świętojańskiej 30 w pobliżu Parku Rady Europy.

Zielony Rower to zdecydowanie miejsce dla wszystkich miłośników kuchni roślinnej. Pysznie przyrządzone i pięknie podane dania składają się ze świeżych, starannie dobranych warzyw. Na śniadanie szczególnie polecane są lekkie sałatki z awokado. Zielony Rower napotkać można, spacerując aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Szmaragdowa Cafe to wyjątkowe miejsce, w którym zakochać się można na samym początku, patrząc na zdjęcia słodkich specjałów lokalu. Croissant w otoczeniu świeżych owoców sprawdzi się idealnie, jako śniadanie na słodko. W lokalu dostępna oferta śniadaniowa. Kawiarnia znajduje się przy ulicy Władysława IV 61.

A po śniadaniu, czas na „coś” konkretnego

Ofertę lunch’ową oraz obiadową można byłoby przedstawiać naprawdę długo. Bogate menu, kuszące ceny oraz dostępność dań to główne cechy gdyńskich restauracji. Kilka propozycji na rodzinny lub samotny posiłek:

,Restauracja Serwus, miejsce przyjazne wielbicielom kuchni polskiej oraz europejskiej. Dania przygotowane z największą dbałością o najmniejszy detal. W ofercie spotkać można aromatycznie przyprawione ryby i różnorodnie podane mięso. Wielokrotnie nagradzana restauracja znajduje się przy ulicy Zwycięstwa 241.

Pueblo to lokal z pikantną atmosferą. Serwowana tam kuchnia meksykańska powinna być skosztowana przez każdego urlopowicza. Intrygujący wystrój oraz wyważone menu spotkać można przy ulicy Antoniego Abrahama 56.

Pasta Miasta, czyli knajpa znajdująca się w samym centrum Gdyni. Restauracja pochwalić się może bogatą ofertą przystawek oraz lekkich dań idealnych na lunch. Po posiłku w pobliżu do zwiedzania czeka Muzeum Marynarki Wojennej.

Niezależnie od wyboru restauracji Gdynia zachwyci każdego turystę różnorodną i pyszną kuchnią. Na smakoszy czekają dania kuchni polskiej, europejskiej, tureckiej, a nawet śródziemnomorskiej. Wystarczy dobrze się rozglądać i zaczerpnąć opinii lokalnych zwolenników jadania na mieście.

Źródło: pescado.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =