Rodzaje bram garażowych – jaką bramę garażową wybrać?

garaż
.

Współcześnie producenci oferują nam ogromną różnorodność w wyborze bram garażowych. Różnią się one od siebie budową a także sposobem otwierania. Możemy, więc wyróżnić między innymi, bramy uchylne, segmentowe, rolowane a także rozwieralne. Na jakie najlepiej się zdecydować, aby nie żałować swojej decyzji?

Rodzaje bram garażowych

Możemy wyróżnić kilka rodzajów bram:

 • Bramy płytowe zwane także, jako uchylne, które współcześnie są najpopularniejsze. Dolna część bramy wysuwa się na, zewnątrz, dlatego aby je zamontować potrzebujemy miejsca przed garażem. Bramy nie powinniśmy wybrać, jeżeli nasz podjazd jest po prostu niewielki.
 • Bramy sekcyjne inaczej mówiąc segmentowe. Podzielić można je na boczne oraz górne. Sprawdzają się doskonale, jeśli nasz podjazd nie jest duży, a także, kiedy drzwi garażu bezpośrednio wychodzi na ulicę. Uchodzą za bramy szczelne, dlatego świetnie sprawdzą się w garażach ogrzewanych.
 • Bramy żaluzjowe, rolowane, zajmują bardzo niewiele miejsca. Są niezwykle wygodne w codziennym użytkowaniu albowiem wyposażone są również w napęd elektryczny.
 • Bramy rozwieralne, to najstarszy rodzaj bram, które otwierają się na boki. Aby otworzyć skrzydła potrzebujemy sporo miejsca, a dodatkowo trudno zamontować w nich napęd elektryczny.

Jak wybrać bramę garażową idealną dla siebie?

Współcześnie cena nie odgrywa zbyt dużej roli, kiedy wybieramy bramy garażowe, albowiem to, jakość i rodzaj decyduje o tym, jaką bramę wybierzemy. Najważniejsze cechy, jakie powinna posiadać wybrana przez nas brama to:

 • Niezawodność,
 • Energooszczędność,
 • Estetyka
 • Dobry serwis

Ważnym kryterium, na które zwracamy uwagę wybierając bramy garażowe jest wybór materiałów, z których jest wykonana brama, aby można było obniżyć koszty eksploatacyjne. Często decydujemy się kupić bramę droższą, jednakże ocieploną, dzięki czemu możemy oszczędzić nieco na kosztach energii.

Ważnym aspektem jest również estetyka i wygląd bramy. Obecnie w ofertach sklepów wybrać można bardzo bogatą gamę wzorów, kolorów, dzięki czemu bramę dopasować można idealnie do elewacji naszego budynku. Przede wszystkim musimy mieć jednak świadomość, że wybierając bramę powinniśmy stawiać na jej niezawodność, bezpieczeństwo a także zastanowić się czy wybrany przez nas towar posiada odpowiednią sieć serwisową. Wybierając bramę musimy również wziąć pod uwagę materiał, z jakiego została stworzona, zastanowić się czy ma ona posiadać ocieplenie, a także czy wybrać wersję z napędem, czy też nieco tańszą, bez niego.

Więcej o bramach garażowych poczytasz tutaj: http://www.odb.com.pl/products/bramy

1 komentarz


 1. My sie zdecydowalismy na brame segmentowa. Podobno najlepiej utrzymuje cieplo stad ten wybor. Kupujac brame i naped od verdoor sugerowalismy sie natomiast designem bo bramy od nich najlepiej pasowaly do naszego domu. Teraz juz trzeci rok leci jak mamy te brame, nic sie nie zacina, wszystko plynnie chodzi.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − 77 =