Rodzaje kolorowanek dla dzieci

kredki
.

Z dzieckiem trzeba spędzać czas aktywnie i dbać o to, aby każde zajęcie było dla niego równie ciekawe co rozwojowe. Warto pamiętać o tym, że kolorowanki są właśnie typem zabawy, która nie tylko zajmie malucha, ale również mogą sprawić, że bardzo szybko zobaczymy u niego pewne postępy. Jakie istnieją rodzaje kolorowanek i które z nich są najbardziej wartościowe?

Wydrukuj maluchowi kolorowankę

Nie chcesz kupować całej książeczki a może nie umiesz znaleźć odpowiedniej i takiej, która spodobała by się twojemu dziecku? Możesz spokojnie znaleźć jakiś czarnobiały obrazek na Internecie, pobrać go i wydrukować. Fantastyczne kolorowanki znaleźć można na https://www.tatento.pl/da/77/kolorowanki. Wręcz je swojemu szkrabowi razem z kredkami. Dla siebie możesz wydrukować drugą kopię i w ramach wspólnego spędzenia czasu, zrobić mały konkurs – kto staranniej pokoloruje obrazek. Będzie to nie tylko motywacja dla dziecka, ale również okazja do spędzenia miłego popołudnia z ukochanym rodzicem.

Kolorowanki kupowane w sklepach

W każdym kiosku bądź papierniczym możesz znaleźć ogromny wybór książeczek, w których znajdują się obrazki do pokolorowania. Jeżeli Twoje dziecko naprawdę lubi to robić to na pewno ucieszy się z takiego upominku. Będzie on zajęciem na długie godziny oraz pomoże rozwijać artystyczną duszę o Twojego malucha. Same zalety!

Malowanki – czyli co?

W tym przypadku również chodzi o wypełnienie kolorami czarnobiałego obrazka, jednak nie kredkami a farbkami! Przygotuj malucha odpowiednio do takiej pracy. Ubierz mu starsze ubrania, rozłóż gazety i napełnij kubeczek wodą, aby dziecko mogło w nim maczać pędzelek. Twój szkrab z pewnością poczuje się jak mały artysta i będzie się doskonale bawił.

Kolorowanki na Internecie

To także forma kolorowania obrazków, tylko że takich, które są na komputerze bądź tablecie. Dziecko wybiera sobie obrazek a następnie wypełnia przestrzenie danymi kolorami. Zaletą jest to, że nie potrzebuje ono do tego kredek, farbek a czasami nawet stołu. Tablet może zabrać ze sobą wszędzie, nawet do poczekalni u lekarza albo do samochodu a obrazek, który już raz został pokolorowany może znów stać się czarnobiały. Są one zatem wielorazowego użytku. Maluch również nie musi się martwić, że kolorowanka się zepsuje jak wyjedzie za linię. Może to bowiem cofnąć albo wymazać i to w sposób nie pozostawiający po sobie żadnego śladu.

Czemu warto kolorować?

Dla malucha to niezwykle korzystna aktywność. Dziecko trzymając kredkę ćwiczy dłoń i powoli przygotowuje ją do tego, aby w przyszłości zacząć pisać. Dodatkowo rozwija to wyobraźnię oraz uczy precyzji i dokładności. Wypełniając obrazki kolorami najmłodsi ćwiczą również koncentrację i skupienie. Najmłodsi natomiast, dzięki kredkom, mogą bardzo szybko nauczyć się kolorów. Kolejnym atutem wypełniania kolorowanek jest rozwijanie koordynacji oko-ręka. Maluch widzi co ma pokolorować i stara się to zrobić jak najbardziej dokładnie.

Dziecko, które wypełnia kolorowanki może nauczyć się szybciej pisać i nie będzie miało problemów z trzymaniem długopisu bądź ołówka. Ponadto czarnobiałe obrazki wypełniane kolorami bardzo pozytywnie wpływają na wyobraźnię malucha. Jest to aktywność bardzo pożyteczna a przy tym niezwykle zajmująca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − = 81