Takie same ubrania dla całej rodziny

celiakia
.

Ten niezwykle ciekawy trend, pojawił się w światowej modzie wiele lat temu, ale dopiero od niedawna zakorzenił się wśród współczesnych rodzin. Kupowanie takiej samej odzieży dla rodziców i ich dzieci, budzi wiele kontrowersji, ale również podkreśla ważne, rodzinne wartości.

Jedność

Noszenie ubrań o tym samym kroju i wzorze co odzież naszych dzieci, może być dobrym przykładem na pokazanie szacunku i jedności, które powinny stanowić podstawy dobrze funkcjonującej rodziny. Kiedy mama ubiera się tak samo jak córka, zakładając tą samą sukienkę lub skarpety, pokazuje akceptację jej stylu i solidarność w podejmowaniu codziennych wyborów. Noszenie tych samych koszulek co dzieci (np. z ulubionym bohaterem), może również świadczyć o wysokim poziomie zaangażowania w ich pasje i zrozumieniu aktualnych zainteresowań. Jeśli jednak zakładanie pasujących do siebie strojów wydaje się zbyt problematyczne, możesz z powodzeniem dopasować do dziecięcych ubrań wyłącznie jeden z elementów swojej garderoby. Dobrym pomysłem mogą być właśnie skarpety lub rajstopy, które swoim radosnym kolorem i wzorem, korespondują ze skarpetkami maluchów. Takie rozwiązanie jest niezwykle urocze i bardzo łatwe w realizacji.

Zabawa dla rodziców i dzieci

Dobieranie odzieży lub akcesoriów, które wyglądają tak samo jak ubrania naszych dzieci, może stanowić świetną zabawę dla całej rodziny. Począwszy od prostych elementów, takich jak skarpety lub pasująca do siebie torebka mamy i córki, poprzez takie same t-shirty czy nawet kurtki – każda okazja do założenia podobnych rzeczy jest odpowiednia. Dzieci uwielbiają angażować się w zabawy społeczne, dlatego wspólne ubieranie wraz z całą rodziną, pasujących do siebie strojów, może trwać godzinami. Dobrą rozrywką może być również zamiana ubrań czy akcesoriów. Poproś dziecko, aby założyło Twoje skarpety, a Ty spróbuj zapakować najpotrzebniejsze rzeczy w torebeczkę córki. Taka zabawa gwarantuje długie godziny radości i przy okazji naukę dzielenia się swoją własnością.

Pamiętając o umiarze

Niestety, zakładanie przez całą rodzinę takich samych ubrań, niesie za sobą ryzyko wywołania kontrowersji lub braku akceptacji ze strony społeczeństwa. Kiedy mama zakłada taką samą różową sukienkę jak córka, może być posądzona o uzyskanie niezwykle dziecinnej stylizacji. Córka zaś, zakładając np. czarną, elegancją sukienkę w miniaturowej wersji sukienki mamy, może sprawiać wrażenie zbyt poważnej i noszącej odzież przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych. Niektórzy twierdzą, że kupowanie pasujących do siebie ubrań, może świadczyć o czerpaniu przez dziecko niewłaściwych wzorców i zatraceniu swojej indywidualności. Dlatego też, mimo wszystko, najlepszym rozwiązaniem wydaje się używanie identycznych akcesoriów lub elementów stroju, jak skarpety, torebki, okulary czy biżuteria. Jeżeli takie wspólne spędzanie czasu nie należy do ulubionych zajęć Twojej rodziny, możesz zaproponować ubranie odzieży jedynie w takich samych kolorach, aby nadal manifestować swoją jedność i przywiązanie do najbliższych, bez prowokowania do krzywdzących komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 41 = 51