Samochód rodzinny z pazurem

auto
.

Historia marki BMW zaczęła się w roku 1913. Od początku siedzibą koncernu jest Bawaria. Początkowo BMW był producentem aeroplanów i motocykli. Z czasem do oferty dołączyły również samochody osobowe. Auta, które znakowane były logo kręcącym się śmigłem samolotu umieszczonym na niebieskim tle zawsze sprzedawały się bardzo dobrze. Dzisiaj także sprzedają się wyjątkowo dobrze. Dzisiaj auta z logo BMW produkowane są nie tylko w zakładach w Bawarii, ale także w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Republice Południowej Afryki. Koncern wciąż wprowadza na rynek nowe modele aut. Wśród nich jest BMW5 Touring.

Sylwetka BMW5 Touring

To auto klasy kombi. Jest eleganckie. Jego nadwozie łączy w sobie cechy charakterystyczne dla aut sportowych z zaletami, które są typowe dla samochodów dwubryłowych. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które poszukują nowoczesnego, bezpiecznego, ale także prestiżowego samochodu. Podwozie jest wyjątkowo lekkie. Niczego nie można zarzucić wyposażeniu auta: jest bardzo bogate. Zapewnia nie tylko bardzo wysoki komfort jazdy, ale prowadzi się je niezwykle komfortowo. Na pewno BMW5 Touring można zaliczyć więc do samochodów klasy Premium.

Zalety

Z pewnością do największych zalet BMW5 Touring należy bardzo duży bagażnik. Dzięki możliwości złożenia tylnej kanapy standardowa pojemność bagażnika 570 litrów zwiększa się aż do 1700 litrów. Nie ma więc problemów, kiedy chcemy przewieźć nim rzeczy, które mają naprawdę bardzo duże gabaryty. Auto jest więc nie tylko komfortowe, ale także bardzo praktyczne, szczególnie dla rodzin. Tylną kanapę można podzielić w proporcjach 40:20:40. Dzięki temu przestrzeń bagażowa staje się jeszcze lepiej przystosowana do wykorzystania. Do bagażnika można dostać się nie otwierając całej klapy. Wyposażono go w bardzo praktyczne rozwiązanie: niezależnie otwieraną tylną szybę.

Silniki

BMW5 Touring oferowane jest z silnikami benzynowymi lub z silnikami Diesla. Wśród aut z silnikiem benzynowym do wyboru jest opcja 530i, która ma moc 248 KM oraz opcja 540i xDrive z sześciocylindrowym, trzylitrowym, 335-konnym motorem. Zainteresowani MBW5 Touring z silnikiem Diesla mają do wyboru wersję 520d z silnikiem mocy 187 KM. Mogą też wybrać auto z silnikiem sześciocylindrowym 3.0, który ma moc 261 KM. Model z silnikiem Diesla w ostatniej wersji dostępny jest także w opcji xDrive.

Wyposażenie w kabinie

Jest bardzo bogate. Kierowcy znajdą bardzo rozbudowany system teleinformacyjny. Korzysta się z niego bardzo wygodnie dzięki zastosowaniu ekranu 10,25 cali. Do tego w mniej bogatej wersji jest także półautonomiczny system jazdy, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu. Zdecydowaną większość funkcji auta można kontrolować kluczykiem. Rozwiązanie to przypadnie z pewnością do gustu nabywcom BMW5 Touring.

BMW5 Touring to nie tylko eleganckie, ale także bardzo praktyczne auto. Ze względu na możliwość powiększenia powierzchni bagażnika jest idealnym autem rodzinnym. Jest także bezpieczny, prowadzi się go bardzo przyjemnie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

68 − 63 =