Kiedy siać trawę? Jak siać trawę? Gdzie kupować ?

trawa
.

Pragniesz, aby Twój ogród był po prostu piękny i zawsze znakomicie się prezentował? Oczywiście zacząć powinieneś od wysiewu trawy, albowiem to ona stanowi podstawę ogólnego wyglądu naszej posiadłości. Jak i kiedy siać trawę i gdzie nabyć najlepszej nasionka? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania w tej kategorii.

Kiedy siać trawę?

Jeżeli chcesz zasiać trawę musisz mieć na uwadze, że najlepszym ku tego okresem jest kwiecień i maj, czyli wiosna. Ewentualnie siać trawę możesz również na jesień we wrześniu lub w październiku. Nie zaleca się wysiewu trawy w lecie, albowiem jest zbyt sucho, dlatego zapewne większość nasion nie wykiełkuje. Kiedy planujesz posiać trawę na uwadze musisz mieć również pogodę. Jeżeli padają obfite deszcze nie warto siać, albowiem mogą one wypłukać ziarenka. Miej na uwadze także to, że jeśli siejesz trawę bardzo wczesną wiosną, lub późną jesienią wystąpić mogą przymrozki, które zniweczą Twoje plany. Tym samym młoda, bardzo delikatna jeszcze trawa, po prostu może ulec uszkodzeniu.

W jaki sposób siać trawę?

Niezwykle istotne jest adekwatne przygotowanie podłoża zanim posiejesz ziarenka trawy. Ziemię należy przekopać a także usunąć z niej wszelkie zalegające chwasty. Dodatkowo ziemia powinna być wyrównana, zaś nachylenie terenu powinno sięgać około 3%. Dzięki temu zapobiegniemy zbieraniu się wody na trawniku. Pamiętać należy, że jeżeli na miejscu, w którym chcemy zasiać trawę znajduje się wiele skał, kamieni, należy je również usunąć, ponieważ trawa na takim podłożu nie zejdzie.

Przed wysiewem, ziemię należy podlać i poczekać aż woda się wchłonie. Następnie zaczynamy wysiew, pamiętając, aby nasiona rozrzucać gęsto. Po tej czynności nasiona dobrze jest ubić, można to czynić albo stopami, jeśli teren jest nieduży, bądź specjalnie przygotowanym do tej czynności walcem. Oczywiście warto podlać świeżo zasianą ziemię, ale lekkim, delikatnym strumieniem.

Gdzie kupić nasiona?

Jeżeli chcesz stworzyć piękny trawnik, liczy się nie tylko pora i jakość wysiewu, ale również gatunek nasion, które zakupisz. Warto mieć na uwadze, aby kupować mieszanki traw, albowiem dzięki temu uzyskamy gęsty trawnik. Przed zakupem powinieneś zwrócić też uwagę, co znajduje się w danej mieszance. Niekiedy trafić możemy na nasiona koniczyny lub stokrotek, co niekoniecznie może odpowiadać idealnemu wizerunkowi twojego trawnika. Najlepiej sięgnąć, więc po mieszankę traw jednoliściastych, zaś zakupu dokonać w pewnym i sprawdzonym miejscu. Trawę możemy kupić zarówno w tradycyjnych sklepach ogrodniczych, jak i za pośrednictwem Internetu. Bez względu na to gdzie zdecydujemy się zrobić nasz zakup powinniśmy zapoznać się z ofertą, np. tą na http://cnpietrzak.pl/nasiona,2,pl.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 7