Skóra traci elastyczność z różnych powodów. Jak z tym walczyć?

rozstępy
.

Jędrność skóry zmienia się głównie z powodu upływającego czasu. Aby utrzymać elastyczność skóry jak najdłużej, trzeba rozpocząć odpowiednią pielęgnację już w młodym wieku, ponieważ już około 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć i wiotczeć. Jednak to nie jedyna przyczyna tego problemu.

Dlaczego skóra traci jędrność i ładny wygląd?

Wraz z upływem czasu organizm produkuje coraz mniej kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Gdy pozwalamy skórze starzeć się, bez żadnej pielęgnacji skóra staje się wiotka, pomarszczona i cienka. Procesy regeneracyjne komórek ulegają spowolnieniu, a odporność komórek na czynniki zewnętrzne jest zmniejszona. Wiotczenie skóry jest wzmożone pod wpływem działania hormonów, głównie podczas burzy hormonalnej w przebiegu menopauzy u kobiet. Jest to ściśle związane z niedoborem estrogenów- wtedy produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego ulega zahamowaniu.

Zbyt szybka utrata masy ciała i zbyt szybkie przybieranie na wadze także ma ogromny wpływ na elastyczność i wygląd skóry. Niekiedy okazuje się, że po zrzuceniu dużej ilości kilogramów pozostaje nadmiar skóry, który czasem jest możliwy do usunięcia jedynie operacyjnie. Podobny problem zdarza się u niektórych kobiet po urodzeniu dziecka, kiedy z różnych przyczyn, podczas ciąży przybrały za dużo kilogramów. Niestety problem ten oprócz defektu kosmetycznego wpływa również na obniżoną samoocenę i brak pewności siebie.

Na jędrność skóry pracujemy całe życie.

Aby jak najdłużej cieszyć się jędrną skórą, trzeba o nią dbać już w młodości. Regularne nawilżanie, złuszczanie i masaże pomogą zachować dobry stan skóry na dłużej. Balsamowanie ciała powinno stać się nieodłączną częścią codziennej pielęgnacji. Należy używać osobnych kremów do twarzy i do reszty ciała. Nakładając krem do twarzy, nie wolno zapomnieć o szyi i dekolcie, ponieważ są to miejsca, gdzie skóra wyjątkowo szybko ulega zwiotczeniu.

Poza tym ważne jest, aby nie używać alkoholu, papierosów, a także pić dużo wody. Odwodniona skóra szybciej się starzeje, staje się cienka i sucha. Z upływającym czasem nie mamy szans, dlatego warto zadbać o zdrowy tryb życia, dzięki któremu czujemy się i wyglądamy młodziej.

Skóra wiotka i z rozstępami po zrzuceniu nadwagi. Co robić?

Zrzucenie dużej ilości kilogramów ma ogromny wpływ na utratę jędrności skóry. Aby zminimalizować problem, chudnąć trzeba stopniowo. Jest to ważne ze względu na skórę, ale również z powodu efektu jojo, który pojawia się, gdy zbyt szybko chudniemy. Po odchudzaniu często zostają nieestetyczne rozstępy, które również są efektem zbyt szybkiego przybierania lub utraty masy ciała oraz zmniejszonej elastyczności skóry w niektórych miejscach. Aby zmniejszyć widoczność rozstępów, warto zastosować np. Bio Oil na rozstępy, Ava Bio Repair Body Care, La Roche Posay, które pomagają zregenerować skórę. W tym przypadku sprawdzą się również masaże, bicze wodne oraz intensywne nawilżanie i regeneracja z użyciem balsamów ujędrniających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 4 =