Spalacze tłuszczu z brzucha – koktajle z migdałów

koktajl migdałowy
.

Migdały są znakomitym źródłem witamin i minerałów m.in.:  magnezu,fosforu, potasu oraz witamin B i E. Co ciekawe w migdałach znajduje się bardzo dużo błonnika oraz właściwy stosunek białka do nienasyconych kwasów tłuszczowych. To dzięki tym właściwością są pomocne podczas spalania tłuszczu z okolic brzucha.

Badania na ochotnikach, które przeprowadzono jasną dają do zrozumienia, że spożywanie migdałów zmniejsza wagę ciała oraz, co najważniejsze obwód w pasie! Oprócz tych zalet migdały wpływają również korzystnie na ciśnienie krwi oraz insulino-oporność. Ta ostatnia jest odpowiedzialna za otyłość brzuszną.

Chcemy zaprezentować Wam trzy różne przepisy na koktajle z migdałów. Po za tym taki białkowy posiłek jest dużo lepszy dla naszego zdrowia i diety niż węglowodany. Dzięki nim pozbędziemy się uporczywego tłuszczyku na brzuchu oraz biodrach. Ponadto są sycące, dzięki czemu przez dłuższy czas nie będziemy zaglądać do lodówki.

Przepis 1

1 banan

3 łyżki zmielonych migdałów

1 jabłko

sok z połowy cytryny

pół szklanki jagód

1 łyżka zmielonego siemienia lnianego

Przepis 2

sok z 1 pomarańczy

pół jabłka

1 banan

2 kiwi

3 łyżki zmielonych migdałów

1 łyżka zmielonego siemienia lnianego

Przepis 3

2 świeże lub suszone figi

sok z 1 pomarańczy

1 banan

3 łyżki zmielonych migdałów

1 łyżeczka zmielonego siemienia lnianego

Tak naprawdę są to tylko propozycje, a możecie przecież komponować swoje koktajle! Zblenduj wszystko co masz pod ręką nie zapominając, żeby dodać migdały i siemię lniane. Pochwalcie się swoimi przepisami w komentarzach!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − 32 =