Sprawdzone sposoby na oczyszczenie organizmu

dieta
.

Odpowiednia dieta oczyszczająca dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu. Nie bez powodu osoby, które ją stosowały uważają, że po kuracji czuły się jak „nowo narodzone”. Wiele składników odżywczych pomaga pozbyć się nagromadzonych w organizmie toksyn, co znacznie ułatwia pracę narządów i wpływa na poprawę samopoczucia.

Urozmaicone menu

Jednym z rodzajów diet oczyszczających jest jadłospis bazujący zarówno na warzywach, owocach, jak i mięsie. Cała kuracja trwa od 10 do 14 dni. W trakcie jej trwania co jakiś czas w posiłkach, pojawiają się nowe składniki. Najpierw przez 2-3 dni należy jeść jedynie owoce i warzywa oraz pić świeżo wyciśnięte soki. Warzywa mogą być surowe, albo gotowane. Po tym czasie do jadłospisu trzeba włączyć produkty mleczne takie jak – kefir, albo jogurt. Szóstego dnia można zacząć jeść płatki, otręby, ryż i kasze. Po kolejnych dwóch dniach, do  menu trzeba włączyć chudy biały ser. Od 10 dnia można przygotowywać porcję pieczonej lub gotowanej ryby, którą 12 dnia, należy zastąpić chudym mięsem (indykiem, kurczakiem, albo cielęciną). Urozmaicona dieta jest bardzo lekka, nie zawiera ciężkostrawnych produktów dzięki czemu, podczas jej stosowania mamy więcej energii.

Diety z warzyw

Istnieje wiele typów diet oczyszczających. Kilka z nich opiera się jedynie na jedzeniu warzyw i owoców. Przykładowo dieta z soków trwa dwa tygodnie i bazuje na codziennym piciu od pół do litra świeżo wyciskanych soków. Najlepiej przygotowywać je z jabłek, owoców cytrusowych, marchewek, świeżych ogórków, albo buraków. Dodatkowo, podczas kuracji należy jeść tylko lekkostrawne posiłki. Dieta warzywno – owocowa trwa około 3 dni. Podczas jej trwania można przygotowywać posiłki składające się jedynie z gotowanych, albo surowych warzyw. W trakcie dnia trzeba również pić świeże soki z owoców i warzyw, a także herbaty ziołowe, które również pomagają oczyścić organizm. Wiele osób obawia się, że po zakończeniu diety oczyszczającej nie będzie w stanie zdrowo się odżywiać. Bardzo często powodem tego jest brak czasu na właściwe komponowanie posiłków. Z pomocą przychodzi usługa cateringu dietetycznego, która zyskuje coraz większą popularność. Przykładem firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu posiłków jest NutriDieta. Przedsiębiorstwo działa na terenie Katowic i wielu innych miast Polski. Szczegóły oferty znajdują się na: nutridieta.pl/catering-dietetyczny-katowice. Dieta pudełkowa jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać i być pewni, że ich posiłki są właściwie skomponowane.

Dieta owocowa

Dobrze znana jest też dieta jabłkowa, która polega na jedzeniu wyłącznie jabłek w rożnej postaci. Taka kuracja trwa około 2 dni. W tym czasie można jeść nieograniczoną ilość tych owoców. Jabłka zawierają pektyny, które pomagają w pozbyciu się zalegających resztek z organizmu.

Istnieje o wiele więcej przykładów diet oczyszczających, ale każda z nich opiera się na lekkostrawnych posiłkach skomponowanych głównie z warzyw i owoców. Taka kuracja jest świetnym pomysłem np. po zimie. Dieta pomaga pozbyć się toksyn z organizmu i poprawia samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 3 =