Jak sprawić, by nauka planowania była przyjemnością?

planowanie
.

Planowanie to bardzo ważna czynność w życiu każdego człowieka. Nie ma co ukrywać, że bez niej bardzo trudno jest skończyć studia, utrzymać rodzinę czy utrzymać formę.

Nic nie dzieje się jednak samodzielnie. Planowania trzeba uczyć dzieci już od najmłodszych lat. Wbrew pozorom, nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Warto wiedzieć co zrobić, aby do minimum zmniejszyć uciążliwości tego procesu.

Jak nauczyć dziecko planowania?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że istnieje kilka prostych reguł, które pozwolą nauczyć dziecko planowania szybko i skutecznie. Przede wszystkim trzeba dać mu dobry przykład. Jeśli dziecko zobaczy, że planują wszyscy członkowie rodziny i przynosi to im korzyści, samo będzie chciało się przyłączyć. Warto również nie naciskać na pociechę, tylko potraktować proces jako dobrą zabawę.

Pomocne będą różnego rodzaju planery, chociażby w formie tablicy suchościeralnej, na której dziecko będzie w stanie zapisać wszystkie swoje zadania i wydarzenia, a także na bieżąco je wykreślać lub zmieniać – jeśli nasze plany się zmieniają.

W planerze Familiowo znajdziemy również dedykowaną planszę z zadaniami naszej rodziny, gdzie za pomocą kolorowych piktogramów możemy włączyć nasze dzieci do domowych obowiązków.

Tym samym można mieć pewność, że nauka przebiegnie szybko, bezstresowo, a co najważniejsze skutecznie.

Dlaczego nauka planowania jest tak ważna?

Nauka planowania jest bardzo ważna w wychowaniu. Uczy odpowiedzialności i pokazuje, że wszystkie decyzje mają pewną wartość. Nic nie można robić bez głowy, ponieważ może nas to sporo kosztować. Wydawać by się mogło, że dziecko nie ma w życiu tak istotnych wydarzeń i zadań żeby istniała konieczność ich planowania. W praktyce jednak dla niego samego są one bardzo ważne.

Co więcej w przyszłości, gdy pojawią się już poważne przedsięwzięcia, dana osoba będzie wiedziała co robić aby osiągnąć sukces. Właśnie dlatego naukę planowania warto zacząć już od najmłodszych lat, a żeby przebiegła ona szybko i skutecznie trzymać się przedstawionych rad.

Planer rodzinny Familiowo

Planer Familiowo został stworzony z myślą o integracji rodziny wokół codziennych zajęć i obowiązków domowych. To magnetyczna i suchościeralna tablica z wieloma praktycznymi funkcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − 64 =