Stosowanie olejku konopnego w ciąży

olejek konopny
.

Historia leczniczych i sprzyjających zdrowiu zastosowań konopi jest bardzo długa i obszerna. Olejek konopny stosowany jest w medycynie oraz kosmetologii na szeroką skalę. Dzięki szerokim możliwościom stosowania mogą go używać także kobiety w ciąży i dzieci, dla których może okazać się wspomagający.

Historia stosowania olejku konopnego w ciąży

Ślady stosowania preparatów z konopi w trakcie ciąży znaleźć można już w starożytnej Mezopotamii. Przyjmowanie w trakcie ciąży suplementów diety budzi wiele wątpliwości. Wpływ konopi na płodność jest znana od wieków. Wierzono, że konopie łagodzą dolegliwości związane z ciążą, zapobiegają wczesnym porodom, ułatwiają zajście w ciążę i zwiększają potencję. Ponadto chronią płód, wspomagają proces karmienia i łagodzą depresję poporodową. Wiele z wymienionych zastosowań ma uzasadnienie medyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o właściwości odprężające i poprawiające samopoczucie. W starożytnych czasach stosowano różnego rodzaju preparaty, np. wyciąg z konopi z dodatkiem mięty, piwa, szafranu. Stosowano także konopne herbatki i jedzenie kwiatostanów. Wokół olejków konopnych powstało wiele mitów, które są bezmyślnie powtarzane. Aby w pełni zrozumieć temat, warto spojrzeć na naukowe podejście do tematu.

Olejek konopny a ciąża

Kannabidiol to najbardziej istotny składnik olejku, który ma działanie prozdrowotne. Mógł on wspomagać kobiety podczas starania o dziecko, a także czuwać nad przebiegiem ciąży. Dawne przesłanki do korzystania z olejków konopnych mogą być wskazówką jak stosować te preparaty. Dzięki osiągnięciom współczesnej nauki zaczynamy mieć świadomość, jaki wpływ na organizm człowieka ma ten preparat. Część działań olejku konopnego może być przydatna dla kobiet w ciąży. Wykazuje on działanie łagodzące i zmniejszające ból i napięcie. Olejek ma także wpływ na apetyt, co może okazać się pomocne dla kobiet mających problemy z apetytem. Należy pamiętać jednak, że olejek konopny jest suplementem diety i ma inne zastosowanie niż wyroby typowo medyczne. Stosowanie tego suplementu diety (podobnie jak wszystkich innych suplementów i leków) w ciąży należy konsultować z lekarzem.

Stosowanie olejku konopnego u dzieci

Olejek konopny, podobnie jak wszystkie pozostałe suplementy i leki należy podawać i dawkować rozsądnie. Dzieci mają mniejszą masę ciała i w związku z tym dawkę należy zmodyfikować. Preparat ten warto stosować pod czujnym okiem lekarza i w razie wystąpienia skutków ubocznych lub wątpliwości zasięgnąć fachowej porady. Olejek konopny może wspomóc w walce z chorobami nowotworowymi czy autyzmem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − = 70