Strój dla prawdziwej baletnicy

baletnica
.

Balet to niezwykle subtelny oraz zjawiskowy taniec, by jednak opanować go do perfekcji, należy regularnie ćwiczyć i to już od najmłodszych lat.     Małe dziewczynki, które uczęszczają na takie lekcje tańca zawsze świetnie się bawią oraz rozwijają swoje umiejętności. Dużo frajdy dają nie tylko treningi, ale również charakterystyczne stroje. Sukienka tiulowa dla dziewczynki jest bardzo urocza i efektowna. Kostiumy dla baletnicy składają się z kilku elementów. Zobacz, jak najlepiej wybrać strój do balety dla swojego dziecka!

Jaki wybrać komplet?

Sukienka tiulowa to nie wszystko. Należy również zaopatrzyć się we właściwe buty, body, także rajstopy lub trykoty z rozcięciem na stopach. Niekiedy wkłada się także getry oraz ocieplacze na łydki – te jednak nie zawsze są konieczne. Należy pamiętać, że każde treningi wiążą się też ze sporym wysiłkiem. Ubrania nie mogą więc krępować ruchów, dlatego sukienki tiulowe dla dziewczynek są idealne do tego rodzaju tańca. Są one zawsze lekko podniesione, a więc podczas wykonywania różnych figur nie przeszkadzają, są one także komfortowe podczas użytkowania.

Rodzaje spódnic tiulowych

Najbardziej popularne spódnice do baletu wykonane są z tiulu. Zazwyczaj spódnica ta stanowi odrębną część garderoby, ale na rynku dostępne są również modele, które przyszyte do spódnicy mają body, co tworzy pewną całość. Sukienka tiulowa dla dziewczynki posiada wiele falbanek oraz kilka warstw, jest też bardzo lekka oraz zwiewna, dlatego bardzo ładnie wygląda w ruchu, świetnie się układa i utrzymuje w odpowiedniej formie, właśnie poprzez liczne marszczenia.

Podczas wyboru takiego stroju bardzo ważna jest przymiarka. Sukienka powinna być odpowiednio dopasowana do dziecka, inaczej będzie mało wygodna i niepraktyczna. Gdy jednak zamawiamy strój ze sklepu internetowego, musimy sprawdzić ewentualną możliwość zwrotu. Gdy jest taka opcja, śmiało możemy zamówić towar, a gdy okaże się on zły, zawsze możemy go zwrócić na podany adres.

Cechy jakościowego stroju do baletu

W sklepach znaleźć można wiele słodkich, ale mało praktycznych kostiumów baletowych. Te muszą być dobrej jakości, aby nie zniechęciły malucha do treningów. Kupując sukienkę tiulową dla dziewczynki musimy wybrać dobry gatunek materiału, ponieważ to zapewni nam trwałość. Materiał nie powinien zniekształcać się, zmieniać koloru podczas prania, a to zapewnić może wysoko gatunkowa tkanina. Oto kilka ważnych cech, które strój do baletu powinien mieć:

  1. Przede wszystkim powinien on być elastyczny. Wówczas nie będzie krępował ruchów i da więcej możliwości w trakcie treningów.
  2. Powinien on być również przewiewny. W trakcie wysiłku fizycznego dzieci się pocą, a zatrzymywana wewnątrz wilgoć to nic przyjemnego. Dlatego warto decydować się na materiały, które sprawiają, że pot wydostaje się na zewnątrz.
  3. Pod uwagę warto brać także wzrost dziecka. Na ubraniach dziecięcych najczęściej podany jest wzrost, który będzie najbardziej odpowiedni do tego stroju. Jest to duże ułatwienie, ponieważ zbyt duże, a także za małe ubrania będą uwierały i przeszkadzały podczas tańca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 5 =