Jakie substancje hamują biegunkę?

biegunki
.

Mówi się, że biegunka jest jak miłość i może dopaść Cię (lub Twoje dziecko) w najmniej spodziewanym momencie. Dowiedz się, jakie substancje i zachowania pozwalają na jej zahamowanie!

Biegunka to nie tylko nieprzyjemna dolegliwość

Biegunka działa oczyszczająco na nasz organizm, usuwając z niego szkodliwe substancje. Jest zazwyczaj reakcją ochronną, kiedy zjemy lub wypijemy coś niewłaściwego, żyjemy w stresie lub zostaniemy zaatakowani przez wirusy lub bakterie. Niemniej jednak biegunka również nas odwadnia i pozbawia ważnych dla życia mikroelementów. W skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do odwodnienia – które są bardzo groźne zwłaszcza dla małych dzieci lub kobiet w ciąży! Dlatego bardzo ważne jest wiedzieć, jak sobie poradzić z biegunką.

Zahamuj i uzupełnij płyny!

Pierwszym krokiem, żeby powstrzymać biegunkę, jest sięgnięcie po odpowiednie środki. Na dolegliwości żołądkowe pomagają niektóre zioła: liść babki lancetowatej, mięta pieprzowa, kłącze pięciornika, ziele rdestu ptasiego. Zaparzony z nich napar pomoże załagodzić problem.

W zahamowaniu problemów żołądkowych pomaga również smektyn dwuoktanościenny, który znajdziesz w Orsalit plus smektyn. Preparat działa wielotorowo – równocześnie pomaga pozbyć się problemów żołądkowych oraz nawadnia. Co więcej, pomoże także w unormowaniu gospodarki elektrolitowej.

Więcej o sposobach nawadniania organizmu w przypadku biegunki przeczytaj na www.orsalit.pl.

Czy można zapobiec biegunce?

Kiedy złapie Cię biegunka, musisz pamiętać przede wszystkim o nawodnieniu i właściwym odżywianiu. Jednak niektórym rodzajom biegunek można w bardzo łatwy sposób zapobiegać – sprawdź jak!

Na wakacjach – żar leje się z nieba, a Ty nie masz przy sobie nic do picia? Nigdy nie pij wody prosto z kranu, zwłaszcza w krajach o gorącym klimacie! Nieznane bakterie mogą doprowadzić do rozstroju żołądka i zepsuć Wam cały urlop. Pij tylko przegotowaną wodę lub butelkowaną, napoje z puszek. Nie dodawaj do picia lodu (nawet jeśli jest bardzo gorąco), a owoce i warzywa zawsze obieraj ze skórki.

W domu – unikaj potraw, które stoją nieosłonione (zwłaszcza, gdy jest ciepło). Pamiętaj, żeby w trakcie antybiotykoterapii i tuż po spożywać również probiotyki, które pomogą zadbać o florę bakteryjną jelit. Leki popijaj zawsze wodą, a nie sokami i słodkimi napojami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

47 + = 56