Świece sojowe- postaw na ekologię

świece sojowe
.

W ostatnim czasie na półkach stacjonarnych sklepów, jak również w sprzedaży internetowej, coraz częściej pojawiają się świece sojowe. Co je wyróżnia, czym jest wosk sojowy i dlaczego warto go wybrać?

Wosk sojowy jest w 100% naturalnym, tańszym zamiennikiem wosku pszczelego. Pozyskiwany jest z ziaren soi, charakteryzuje się dużą czystością palenia i jest bardziej wydajny niż tradycyjna parafina. Jest również produktem ekologicznym, biodegradowalnym i nietoksycznym. Nie zawiera szkodliwych dodatków, dzięki czemu można bezpiecznie używać go w domu. Wosk sojowy w stanie naturalnym nie ma zapachu, dlatego doskonale wydobywa dodane do niego olejki i kompozycje zapachowe. Świece z niego wykonane są trwalsze i umiejętnie użytkowane zapewnią długotrwały efekt. Kolejną zaletą wosku sojowego jest niska temperatura topnienia, co nabiera szczególnego znaczenia jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta. Jeżeli zdarzy się że rozpuszczony wosk zabrudzi ubranie lub obrus, bez problemu można usunąć go przy pomocy wody i mydła. Świece sojowe w odróżnieniu od parafinowych podczas palenia nie kopcą, nie wydzielają toksycznych oparów i produkują dużo mniej dwutlenku węgla.

Świeca sojowa- jak umiejętnie używać?

Żeby jak najdłużej cieszyć się swoją sojową świecą, warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami użytkowania. Knot powinien być przycięty na około 0,5 cm, zapobiegnie to kopceniu świecy. Aby uniknąć powstania w świecy tunelu, przy pierwszym zapaleniu należy odczekać aż wosk rozpuści się równomiernie aż do krawędzi szkła. Świece sojowe najefektywniej oddają aromat kiedy nie są za mocno rozgrzane, więc w celu wydłużenia ich żywotności, powinno unikać się jednorazowego palenia świecy dłużej niż przez 3-4 godziny.

Świeca sojowa jako prezent idealny.

Świece sojowe posiadają kilka cech, które powodują że mogą stać się idealnym prezentem trafiającym w każdy gust. Po pierwsze są naturalne, wegańskie i doskonale wpisują się w obecne trendy proekologiczne. Świece robione ręcznie to unikalne kompozycje zapachowe, oryginalny wygląd opakowań i pewność wyjątkowości produktu. Taką świecę bez obawy można podarować osobie cierpiącej na alergię, astmę lub kobiecie w ciąży. Sprawdzi się równie dobrze jako niezobowiązujący prezent w biurze, jak i podarunek dla bliskiej osoby. Światło świecy każdemu pomieszczeniu doda odrobinę ciepła i magicznego klimatu oraz zapewni chwilę relaksu. Sojowa świeca jest też bardzo dobrą, zdrową, naturalną i trwałą alternatywą dla sztucznych odświeżaczy powietrza.

Źródło: www.soolley.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 85 = 89