Jak szybko wyjść z dzieckiem z domu

dziecko
.

Bycie mamą to nie tylko przyjemności i obowiązki. To także całkowita zmiana trybu życia, codzienne niespodzianki, nie wszystkie miłe. Dopiero kiedy zostajesz mamą, dowiadujesz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nagle na wszystko masz złoty środek.

Wyobraź sobie taką sytuację: przez trzy dni z rzędu nie udało ci się umyć głowy i twoje włosy wręcz błagają o szampon. Nic z tego, twoje dziecko postanawia nie dać ci spokoju nawet na kwadrans. Bywa. Jako mama dobrze o tym wiesz. Nie martwi cię to, bo przecież i tak nie masz w planach wychodzenia z domu. Głowę umyjesz jutro albo pojutrze. Nic się nie stanie, prawda? Niestety, życie potrafi zweryfikować taki tok myślenia. Wystarczy, że dziecko nagle dostanie gorączki i po prostu musisz zawieźć je do lekarza. Co wtedy?

Skoro nie udało się umyć głowy wcześniej to i teraz też się nie uda. Nie ma sensu się oszukiwać. Właśnie w takiej sytuacji niezastąpiony jest puder do włosów. Ten wyjątkowy kosmetyk w kilka chwil przywróci włosom świeży, matowy wygląd. Będziesz zaskoczona, jak szybko twoje nieświeże włosy zaczną wyglądać zupełnie inaczej. Jak używać pudru do włosów? Dobry poradnik na ten temat bez trudu znajdziesz w internecie.

Żeby wyjść z domu, trzeba mieć w czym. Jako mama dobrze wiesz, że nie zawsze masz czas zrobić pranie. Dorosłe pranie, bo pranie dziecięcych ciuszków i pieluch wielorazowych zawsze ma pierwszeństwo. Po domu chodzisz w starym dresie, leginsach i wyciągniętym podkoszulku. Niestety ten strój nie nadaje się na wyjście do ludzi. W biegu nie przygotujesz i nie skompletujesz niczego sensownego. Co w takiej sytuacji zrobić? Powinnaś mieć zawsze w szafie jeden uprany i uprasowany zestaw awaryjny. Coś na ciepłe i chłodne dni. Do tego czyste buty i dopasowana torebka. To takie twoje must have na sytuację awaryjną. Jesteś mamą, więc wiesz, że sytuacja awaryjna może się przydarzyć dosłownie w każdym momencie.

Wychodząc z domu, nie możesz zapomnieć o organizerze, czyli magicznej torbie, w której zmieści się wszystko, co ważne. Zapasowe pieluszki, mokre chusteczki, komplet dziecięcej garderoby na zmianę, smoczek- uspokajacz, butelka z piciem (jeśli dziecko pije z butelki), książeczka zdrowia dziecka, twój dowód osobisty, naładowany telefon, portfel z pieniędzmi i kartą kredytową to zestaw obowiązkowy. Przyda się także ceratka, na której przewiniesz dziecko praktycznie w dowolnym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =