Tablice manipulacyjne dla dzieci – jak zrobić samemu?

tablice
.

To rewelacyjna zabawa dla najmłodszych, którzy są po prostu ciekawi świata i otaczających ich przedmiotów. Masz szansę dzisiaj dowiedzieć się o niej znacznie więcej i mamy nadzieję przekonać Cię, że taką tablicę dla dzieci możesz spokojnie wykonać samodzielnie. Na pewno warto będzie poświęcić swój czas na chwilowe majsterkowanie, by później móc cieszyć się i bawić razem z dzieckiem. Zobacz, jak to zrobić i dlaczego tablica magnetyczna dla dzieci jest tak istotna w trakcie ich dorastania?

Zabawki manipulacyjne dla dzieci – zalety

Zanim przejdziemy do konkretnej instrukcji krok po krok – w jaki sposób można skonstruować własną tablicę magnetyczną, trzeba opowiedzieć nieco więcej o zabawkach manipulacyjnych dla najmłodszych. Otóż, są to różnego rodzaju zabawki czy urządzenia przeznaczone dla dzieci powyżej 2 lat, które właśnie zaczynają się rozwijać na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim można tutaj mówić o kształtowaniu motoryki dziecka, które jest ciekawe wszystkich przedmiotów i mechanizmów będących powoli w jego zasięgu.

Mowa o klamkach, zasuwkach, lustrach czy nawet przełącznikach światła – wszystko to dopiero poznaje i zastanawia się nad ich funkcjonalnością. Zabawki manipulacyjne mają za zadanie głównie zaspokoić ciekawość malucha, sprawić mu mnóstwo frajdy, a także rozwijać jego kreatywne myślenie z umiejętnościami koordynacji ruchowej. Ta mała rzecz może sprawić, że Twoje dziecko będzie miało szansę na szybsze rozwijanie swoich zdolności umysłowo-ruchowych, a to chyba cel wszystkich rodziców. Nasza tablica manipulacyjna dla dzieci może stymulować wszystkie zmysły dziecka i jednocześnie pomóc mu poznawać nowe kształty, struktury czy kolory na przykładzie poniższych elementów.

Tablica magnetyczna dla dzieci w wersji zabawki manipulacyjnej

Oczywiście, są gotowe już tablice manipulacyjne do kupienia, ale większą przyjemność i satysfakcję przyniesie Ci samodzielnie wykonanie własnej tablicy aktywności dla swojej pociechy. Naszą propozycją jest wybór tablicy magnetycznej dla dzieci, którą możesz zakupić w wielu różnych wielkościach. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się wielkość 90×60 cm, która powinna optymalnie wystarczyć do swobodnej zabawy Twojego dziecka.

Tak jak już wspomnieliśmy tablica manipulacyjna łączy w sobie elementy z życia codziennego, na które my już praktycznie nie zwracamy uwagi, jednak dla najmłodszych są to wręcz magiczne przedmioty o nieznanym zastosowaniu. W takim razie będziesz potrzebował tablicy magnetycznej, a także kilku magnesów, by móc przymocować niektóre elementy do jej powierzchni. W niektórych przypadkach może przydać się także taśma klejąca dwustronna dla trwałej przyczepności większych lub bardziej ruchomych przedmiotów. Do wykończenia tablicy manipulacyjnej możesz wykorzystać m.in.:

  • klamrę od paska;
  • guzik z nitką lub kawałkiem materiału;
  • suwak;
  • rzep pasmanteryjny;
  • lusterko;
  • metalowy dzwoneczek;
  • przełącznik światła;
  • kolorowe sznurówki lub tasiemki;
  • pokrętła od różnych urządzeń i wiele innych.

Niech różnią się od siebie wielkością, fakturą i kolorami, a dziecko będzie miało szansę poznawać je wizualnie, a także słuchać wydawanych przez nie dźwięków. Wszystko to lub część zamontuj na tablicy, by maluch mógł nimi poruszać, zmieniać położenie i swobodnie dotykać. Gwarantujemy, że będzie oczarowany i mocno zaciekawiony tablicą manipulacyjną, którą w pełni zrobiłeś sam.

>>> Przykładowe tablice magnetyczne dla dzieci wraz z magnesami znajdziesz na tablice-magnetyczne.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6