Top 5 – najbardziej przydatne akcesoria dla psa

pies
.

Decyzja o wzięciu psa pod swój dach powinna być dobrze przemyślana i świadomie podjęta. Zabierając psa do swojego domu czy mieszkania powinniśmy pamiętać,że posiadanie psiego przyjaciela to coś wspaniałego,ale także coś,co wiąże się z ogromem obowiązków wynikających z tego tytułu oraz odpowiedzialnością,jaką bierzemy na swoje barki. Każdy musi zdawać sobie sprawę z tego,że zwierzę to nie zabawka i powinien dobrze się przygotować na przyjęcie nowego członka rodziny.

Najważniejsze to oczywiście odpowiednia karma ,zapewnienie opieki lekarskiej oraz należyte zajęcie się pupilem-zabawa i nauka nowych rzeczy,jeżeli jest to szczeniak. W takim wypadku należy zadbać o odpowiednią wyprawkę,w tym najbardziej przydatne akcesoria dla psa.

Jest kilka bardzo istotnych rzeczy,w które należy się zaopatrzyć zanim psiak trafi pod nasz dach. Pomijając te podstawowe-typu miski na pokarm i wodę,wyróżnić należy te,które są “must have” dla każdego czworonoga. Zacząć trzeba przede wszystkim od spacerowych akcesoriów dla psa,czyli smyczy,obroży lub szelek. Jak wiemy spacer odgrywa istotną rolę w życiu naszego pupila. Bardzo pozytywnie wpływa na jego rozwój poprzez odpowiednią dawkę ruchu oraz zabawy. Jest też idealnym sposobem,w jaki możemy spędzić czas z naszym przyjacielem i zbudować z nim silną więź emocjonalną.

W zależności od rasy,wielkości i temperamentu psa oraz przeznaczenia smyczy dobrać należy odpowiedni jej rodzaj. Najbardziej popularne będą te klasyczne,które idealnie sprawdzą się podczas codziennych spacerów i umożliwiają nam maksymalną kontrolę nad zwierzakiem. Drugim popularnym rodzajem smycz będą te regulowane,które również nadadzą się dla każdego psa. Dzięki regulacji ich długości możemy dać nieco więcej swobody na spacerze naszym pupilom. 

Kolejnym przykładem będzie smycz automatyczna,która posiada automatyczną regulację i w każdej chwili można ją zablokować. Jest dużo dłuższa niż klasyczna i regulowana,polecana dla psów,które nauczone są chodzenia na smyczy. Dla aktywnych właścicieli polecamy natomiast smycze sportowe,które posiadają na przykład specjalną rączkę, którą można przełożyć sobie przez ramię, dzięki czemu pies biegnie blisko nas lub takie,które mocuje się do bagażnika rowerowego bądź pod siodełkiem. Ostatnim rodzajem smyczy będzie smycz treningowa. Charakteryzuje się tym,że jest bardzo długa(ok. 10-15 metrów). Wykorzystywana głównie przy tresurze psów.

Bardzo praktyczne okazać się mogą także szelki dla psa. Zastąpić mogą klasyczną obrożę dla psa a przede wszystkim są bezpieczniejsze dla jego kręgosłupa,gdyż ciężar rozkłada się na klatkę piersiową. Są uniwersalne i przypiąć można do nich każdą smycz. Warto zaznaczyć także,że są o wiele wygodniejsze dla czworonoga. Polecamy te regulowane,które dopasować można do każdej sylwetki psa.

Pamiętajmy również o odpoczynku naszego pupila. Powinniśmy przygotować kącik dla niego,gdzie będzie mógł spać i odpoczywać. Idealne sprawdzą się legowiska lub maty dla psów. W zależności od wielkości psa wybieramy legowisko o odpowiedniej wielkości,aby nasz pupil,nawet jak urośnie,mógł swobodnie się w nim ułożyć.

Idąc dalej należy także pomyśleć o garderobie dla psa. Niestety ale nie wszystkie psiaki uwielbiają zabawę w śniegu. Są też i takie jak na przykład psy rasy shih-tzu,maltańczyk,chihuahua czy buldog francuski,którym najzwyczajniej w świecie podczas niskich temperatur jest po prostu zimno. Dlatego też wybierając się z nimi na spacer jesienną czy zimową porą,powinniśmy zadbać o odpowiednie ubranka dla psa,które ochronią go przed chłodem i deszczem. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór ubrań,począwszy od koszulek,poprzez bluzy,kurtki,kombinezony skończywszy na butach dla Państwa czworonogów. Cieplejsze wdzianko może zapobiec przeziębieniom i ich powikłaniom. Dlatego też warto pomyśleć garderobie dostosowanej do rasy psa i pory roku.

Na sam koniec warto też zwrócić uwagę na akcesoria samochodowe dla psa.Większość z nas wybiera się wycieczki czy dłuższe wakacje,gdzie w podróży spędzamy dłuższą chwilę. Dlatego też należy pamiętać o komforcie a przede wszystkim bezpieczeństwie naszych czworonogów. W przypadku spokojnych psów idealnie sprawdzi się mata samochodowa,którą spokojnie można rozłożyć na tylnym siedzeniu lub szelki,które przypinane są do pasów samochodowych. W przypadku tych energicznych lub tych całkiem dużych idealne będą natomiast transportery czy też klatki dla psów. Umieszczenie psów w zabezpieczonej przestrzeni zapewni im poczucie bezpieczeństwa i uniemożliwia zrobienie sobie krzywdy. Tego typu akcesoria umieszczamy w bagażniku lub na tylnym siedzeniu,oczywiście przypinając je pasami bezpieczeństwa aby je unieruchomić. Musimy także pamiętać o tym,aby klatka czy transporter dla psa był odpowiedni dla jego rozmiarów i nie ograniczał jego swobody ruchów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

30 − 26 =