Tornister dla pierwszaka – który wybrać dla swojego dziecka?

tornister
.

Kiedy dziecko rozpoczyna przygodę ze szkołą, naturalnie trzeba skompletować całą wyprawkę. Jedną z podstawowych rzeczy, którą trzeba kupić pierwszoklasiście jest tornister. Rodzice stają przed trudnym wyborem. W sklepach można znaleźć bardzo dużo różnych propozycji. Trzeba podjąć decyzję, czy lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny tornister czy może zwykły plecak, z kółkami, mały, czy duży z licznymi kieszonkami. Dla maluchów duże znacznie ma także wygląd zewnętrzny, barwne ilustracje z ulubionych bajek i inne dekoracje. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Wskazówki, które pozwalają szybko wybrać bezpieczny tornister

Pierwszoklasista to jeszcze małe dziecko. Wszystkie przedmioty, które będzie codziennie nosił do szkoły, stanowią dla niego dość duży ciężar. W Polsce, często wymaga się od dzieci noszenia większego obciążenia, niż zaleca to światowa organizacja zdrowia. Dlatego, aby zadbać o zdrowie kręgosłupa dziecka, warto wybrać plecak, który będzie posiadał odpowiednią konstrukcję i usztywnione, wyprofilowane plecy.

Plecak czy tornister?

Zgodnie z zaleceniami wielu specjalistów, dla najmłodszych dzieci dużo lepszym rozwiązaniem jest klasyczny tornister, który jest szerszy, dzięki czemu rozciąga się wzdłuż ramion, a nie kręgosłupa. Tornister pomaga w prostowaniu się dziecka i utrzymaniu odpowiedniej postawy. Dzięki sztywnemu tyłowi, noszenie nawet byle jak wrzuconych książek jest bezpieczne i komfortowe. Warto wybierać lżejsze tornistry, aby dodatkowo nie zwiększać ciężaru, który uczeń musi nosić.

Cena tornistra

Ważną kwestią jest oczywiście cena. W sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć tornistry szkolne w cenach, które znacznie się od siebie różnią. Dlatego, łatwo można znaleźć porządny produkt na każdą kieszeń. W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wybór tańszych toreb. Dzieci szybko wyrastają z ulubionych bajek i motywów. Kiedy tylko znudzą im się wzory na tornistrze, można kupić nowy i nie przepłacić. Z drugiej strony droższe modele, z pewnością są lepsze jakościowo i bardziej wytrzymałe, mogą towarzyszyć uczniowi przez całą jego edukację wczesnoszkolną.

Tornister to inwestycja w nasze dziecko!

Dobrze jest dokładnie obejrzeć dostępne modele i wybrać ten najbardziej dogodny. Najlepiej, żeby posiadał osobną kieszeń na drugie śniadanie, żeby dziecko nie pobrudziło niczym książek. Jest to bardzo praktyczne i higieniczne rozwiązanie. Dużym udogodnieniem są także szersze kieszenie po bokach, w których można przechowywać butelki z napojami. W ten sposób nie ma ryzyka, że sok zaleje książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2