W co ubierać dziecko do przedszkola jesienią?

jesien
.

Jesień w naszym kraju to dość specyficzna pora roku. Ranki są bardzo chłodne, podobnie zresztą jak i wieczory. Ale wiele jesiennych dni jest bardzo ciepłych. Stąd też wielu rodziców dzieci w wieku przedszkolnym zadaje sobie pytanie: jak ubrać je, aby w drodze na przedszkola było im ciepło,a w czasie spaceru w ciągu dnia nie było im zbyt gorąco?

Ubieramy dziecko na cebulkę

Ubieranie na cebulkę to rozwiązanie wprost idealne na jesień. Dwie, trzy warstwy cienkich ubranek zapewnia dziecko ciepło w czasie porannych wypraw do przedszkola, ale także w czasie powrotu do domu w późnych godzinach popołudniowych. Z kolei w ciągu dnia, kiedy będzie cieplej zawsze jedną warstwę ubranek można zdjąć. Do przedszkola zakładamy przede wszystkim ciepłą bieliznę, rajstopki i skarpetki. Oczywiście nie zapominamy także o spodenkach. Nie powinny one mieć za szerokich nogawek zwłaszcza podczas wietrznych dni. Jesienią raczej rezygnujemy z ubierania dziewczynek w spódniczki, chyba, że wozimy dziecko do przedszkola własnym autem. Jesienne ubrania dla dzieci powinny być uszyte z materiałów, które są nie tylko przyjemne dla skóry dziecka (dzieci nie lubią, kiedy ubranka je „gryzą), ale także ciepłe.

Idealnie sprawdzają się te uszyte ze sztruksu, dżinsu, flaneli i bawełny wysokiej jakości. Ostatnią warstwę powinna stanowić lekka kurtka lub płaszczyk. Wybierając je dla przedszkolaka rodzice powinny pamiętać nie tylko o tym, aby nie krępowały one ruchów dziecka, ale także o tym, aby miały odpowiednią długość. Jesienne płaszczyki i kurtki powinny mieć taką długość, aby pupa była zasłonięta. Garderobę powinny uzupełniać: rękawiczki, czapka i buty. Wybierając buciki na jesień koniecznie wybieramy się na zakupy z dzieckiem, aby dobrze dobrać rozmiar bucików. Nie mogą być zbyt małe. Pamiętajmy, że ubierając dziecko na cebulkę na stopy zakładamy także skarpetki. Stąd też wybierzmy buciki troszkę większe. Długość bucików na jesień może być nawet o centymetr większa od stopy dziecka. Powinny być także szerokie w czubach, idealnie byłoby gdyby były także odporne na wilgoć.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Wybierając się na zakupy w celu kupowania ubrań dla przedszkolaka wielu rodziców kieruje się przede wszystkim trendami w dziecięcej modzie. Kupowanie modnych ubranek nie jest jednak rozwiązaniem godnym polecenia. Ubrania dla przedszkolaków na okres jesienny powinny być przede wszystkim praktyczne, ciepłe i wygodne. Powinny zapewniać dziecku swobodę ruchów nie tylko podczas zabaw w sali, ale także podczas pobytu na placu zabaw. Nie mogą więc być za obcisłe. Nie mogą też być za krótkie. Dotyczy to zarówno koszulek jak i kurtek czy płaszczyków. Lepiej żeby było troszkę za długie niż za krótkie.

W czasie zabaw istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że długa koszulka wysunie się ze spodni i odsłoni plecy dziecka. Dzięki temu nerki dziecka będą dobrze chronione przed chłodem. Rodzice nie mogą zapomnieć także o czapce. Nie powinna być za gruba, ale powinna osłaniać zarówno uszy jak i czoło dziecka. Nie może być za duża, będzie wtedy spadać na oczy i nie spełni swojej roli. Może za to narazić dziecko na wywrócenie się na spacerze.

Podejmując decyzję o tym, jakie ubranka kupić na jesień dla swojego dziecka, rodzice powinni kierować się przede wszystkim jego komfortem. W roli jesiennych ubrań najlepiej sprawdzą się ciepłe, bardzo przyjemne ubrania z dżinsu, flaneli, sztruksu. Nie mogą zapomnieć także o kupieniu czapki i rękawiczek oraz wygodnych, nieprzemakalnych butów oraz o kurtce, która zasłoni pupę dziecka, wszystko to dostępne jest w bardzo atrakcyjnych cenach w internetowym sklepie z odzieżą dziecięcą betito.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 83