Ubranka dla niemowlaka – co z nimi zrobić, gdy maluch wyrośnie?

dziecko
.

Komponowanie wyprawki dla niemowlaka to bardzo przyjemny czas. Przyszli rodzice wybierają ubranka i akcesoria, z których będzie korzystać ich nowo narodzone dziecko. Troszczą się, by były to rzeczy wysokiej jakości, ładne, a jednocześnie praktyczne. Niekiedy niestety kupują tych rzeczy zbyt wiele, podczas gdy ubranka dla niemowlaka, zwłaszcza te w rozmiarze 56, wykorzystywane są tylko podczas kilku pierwszych tygodni życia dziecka. Co z nimi zrobić, gdy maluch wyrośnie?

Zostaw dla młodszego rodzeństwa

W sytuacji, gdy młodzi rodzice planują kolejne dzieci, sytuacja jest dosyć jasna. Rzeczy należy wyprać, starannie poskładać i odłożyć dla kolejnego potomka. Dzięki temu, podczas komponowania wyprawki dla młodszego dziecka, oszczędzimy czas i pieniądze. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza wtedy, gdy nie chcemy, by pomiędzy naszymi dziećmi była duża różnica wieku. W sytuacji, gdy zamierzamy czekać kilka lub kilkanaście lat, lepiej pozbyć się ubrań w inny sposób. Może się bowiem okazać, że to, co dziś wydaje nam się niezwykle piękne i gustowne, za kilka lat, w świetle zmieniających się trendów, straci cały swój urok.

Nie da się także przewidzieć jakiej płci będzie kolejne dziecko, dlatego najlepiej odkładać uniwersalne ubranka dla niemowlaka – takie, które mogą nosić dzieci obojga płci. Co zrobić z pozostałą stertą bawełny?

Przeznacz dla dzieci z bliskiego otoczenia

Być może wśród znajomych lub rodziny jest ktoś, kto akurat spodziewa się dziecka tej samej płci? Warto zapytać, czy nie potrzebuje dodatkowych ubranek, zwłaszcza gdy są to rzeczy naprawdę ładne i zadbane. Jeżeli w rodzinie znajdują się dzieci w różnym wieku, niekiedy możliwa jest wymiana ubrań. Czasem bywa też tak, że te same ciuszki nosi kilkoro dzieci: nasze dziecko, dziecko znajomych i potem nasze kolejne dziecko. Oczywiście możliwe jest to tylko w przypadku, gdy kupimy wysokiej jakości ubranka dla niemowlaka.

Rozdaj potrzebującym

Dziecięce ubranka mogą trafić do domów dziecka, domów samotnej matki, ośrodków interwencji kryzysowej i wielu innych instytucji, świadczących pomoc na rzecz najmłodszych. Niekiedy zbiórką ubrań i zabawek zajmują się fundacje, ośrodki MOPS czy GOPS. Odzież niemowlęcą mogą też przyjmować szpitalne oddziały neonatologiczne, kluby malucha czy żłobki. Ci, którzy nie chcą dzwonić i pytać o możliwość przekazania odzieży, mogą wrzucić czyste ubranka do pojemników na odzież używaną.

Sprzedajemy ubranka dla niemowlaka

Wszystkie wymienione wyżej sposoby pozwalają na pozbycie się dziecięcych ubranek bez żadnego zarobku. Tymczasem na sprzedaży dziecięcych ubrań można zarobić. Nie będą to zawrotne kwoty, ale z pewnością pozwolą na zakup kilku nowych rzeczy dla naszej pociechy. Ubranka można wystawić na internetowych tablicach ogłoszeń. Niekiedy sprawdza się sprzedaż pojedynczych sztuk, innym razem kompletów składających się z kilku ubrań czy też wielkich zestawów, zwanych w sieci „mega pakami”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 21 = 25