Ubranka z wełny merynosów – czy warto kupić dla dziecka

welna
.

Narodziny dziecka uruchamiają lawinę odwiedzin bliższej i dalszej rodziny, znajomych, przyjaciół. Nieodłącznym towarzyszem wszystkim wizyt są upominki dla dziecka. Kolejna grzechotka ląduje w koszu, miś na półce. Rodzice zgrzytają zębami, bo lista potrzeb nie maleje, a góra niepotrzebnych zabawek rośnie. Wystarczyłoby, żeby na wzór listy prezentów ślubnych ktoś z rodziny pokusił się o przygotowanie w imieniu rodziców listy prezentów dla malucha, a problem przestałby istnieć. Kto wie, może nawet pojawienie się kolejnych gości byłoby witane z entuzjazmem?

Stworzenie listy zawsze przydatnych prezentów dla dziecka, dla kogoś kto sam ma już dzieci naprawdę nie jest trudne. Wszystkie mamy mają za sobą podobne doświadczenia. Pieczołowicie wybierane akcesoria i produkty dla oczekiwanego potomka z czystko praktycznych (czyli finansowych) względów często ograniczają się do niezbędnych rzeczy. Cała pozostała część to znakomite pole do popisu dla gości. Kilku osobom łatwej zrobić zrzutkę i kupić np. fajną chustę do noszenia czy designerską torbę do wózka. A nawet jeśli prezent jest finansowany z jednej kieszeni, to i tak jest łatwiej wysupłać z niej nawet większą kwotę, bo przecież jest to jednorazowy wydatek.

Prezentowe pewniaki

Na takiej liście z powodzeniem mogłyby się znaleźć ubranka z wełny z merynosów. Nie są najtańsze, więc wielu rodziców przytłoczonych wydatkami związanymi z wyprawką dla dziecka nawet się nimi nie interesuje. A niesłusznie, bo trudno o równie naturalne, zdrowe włókno, które dodatkowo ma właściwości termoregulacyjne. O odpowiednią dla skóry odzież należy szczególnie zadbać w przypadku najmłodszych, ponieważ ich system termoregulacji dopiero dojrzewa.

Nigdy nie wiadomo, jak ubrać maluszka. W domach jesienią i zimą łatwo o przegrzanie, z kolei na zewnątrz dziecko może marznąć nawet pod kombinezonem. Dobrze dobrane ubranie utrzymuje właściwą temperaturę ciała nawet po zawilgoceniu. Włókno z wełny merynosów jest elastyczne, więc dopasowuje się do ciała dziecka.

Ubranka z wełny z merynosów – perfekcyjne dopasowanie do potrzeb dziecka

Ubranka z wełny merynosów są nie tylko wartościowe, ale też bardzo ładne i przyjemne w dotyku. Co ważne, absolutnie nie gryzą! W sklepie Merinodzieciaki.pl są w sprzedaży body, koszulki, spodenki w ciepłych, przyjemnych kolorach dla niemowląt i starszych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (do 10 lat). Wyróżniają się starannym wykonaniem i wykończeniem oraz praktycznymi fasonami. Body mają dostatecznie szerokie rękawki i podkroje pod szyjką (lub guziki), by łatwo było je założyć nawet najmniejszemu maluchowi. Spodenki posiadają na tyle wysoki stan, że nawet po założeniu pieluszki nic nie zjeżdża z pupy. Praktyczne jest również samo włókno. Nie brudzi się szybko, nie wchłania zapachów, więc nie trzeba ubranek z wełny merynosów często prać.

Lista prezentów dla dziecka – czy wypada?

Krótki sondaż wśród znajomych mam wypadł entuzjastycznie. Wreszcie w domu pojawiłyby się rzeczy dla dziecka znakomitej jakości, wartościowe, które można z powodzeniem kupić nawet na wyrost, bo wiadomo że zawsze się przydadzą. Czy taki pomysł na listę prezentów miałby szansę przyjąć się w rodzinie? Starsze pokolenie może mogłoby się poczuć urażone, choć babcie i dziadkowie są coraz bardziej aktywni i nie mają czasu na chodzenie po sklepach. Podobnie dalsi członkowie rodziny czy znajomi. Dla nich lista prezentów to oszczędność czasu i pewność, że prezent będzie trafiony i sprawi radość rodzicom. A o to we wręczaniu prezentów przede wszystkim chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + 4 =