Udane wakacje w Kątach Rybackich

kobieta
.

Kąty Rybackie to wymarzone miejsce na spędzenie wolnego czasu dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą. W całości leży w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana”, posiada znany rezerwat przyrody chroniący kolonię lęgową kormorana czarnego i największą zaletę – piękne, czyste szerokie plaże!  Atrakcyjne  położenie tej osady rybackiej na Mierzei Wiślnej między Sztutowem a Krynicą Morską ściąga tu co roku coraz większe rzesze turystów.  Trzeba przyznać, że największy wybór bazy noclegowej jest tu dostępny w typowo wakacyjnym, letnim sezonie – od  czerwca do końca sierpnia. Można wtedy wybierać wśród ogromnej ilości kwater prywatnych, pensjonatów, ośrodków wczasowych, domków letniskowych i campingów. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennicy sielskich klimatów jak i bardziej luksusowych hoteli.

Baza noclegowa w Kątach Rybackich

Położenie też ma znaczenie! Szczególnie, jeśli wybieramy się całą rodziną i każdy ma inne oczekiwania. Są wiec kwatery usytuowane bliżej portu, przystani i części wypoczynkowej Kątów Rybackich.  Znajdziemy tu również bogatszą bazę gastronomiczną, handlową i rozrywkową. Uwagę przyciągają tu nowoczesne apartamenty (Sun & Snow Marina), rozległe ośrodki wypoczynkowe w stylu skandynawskim z basenami (Marina Village), ekologiczne domki letniskowe (Słoneczna Dolina), dużą przestrzenią, ciekawą nadmorską architekturą, nawiązującą do historii osady.  Najwięcej jednak jest kwater prywatnych oferujących nie tylko wygodny nocleg, ale niektóre również domowe wyżywienie. Wielu zwolenników mają obiekty położone na uboczu, w cichych zakątkach wsi z dala od głównej ulicy. Można znaleźć tu zarówno pokoje gościnne, pensjonaty jak i pola campingowe, ośrodki z pokojami, domkami o różnych wielkościach i wyposażeniu (np. Ośrodek Wypoczynkowy „Wenecja”,).

Jak spędzić czas podczas urlopu w Kątach Rybackich?

Można odpocząć pod rozłożystym dębem, spacerować wzdłuż pól, łąk,  cieszyć się ciszą i otaczającą przyrodą.  Wielbiciele SPA znajdą tutaj również coś dla siebie. Kameralny, całoroczny, czterogwiazdkowy Tristan – HOTEL & SPA oferuje komfortowe noclegi , wyśmienitą kuchnię i liczne atrakcje również dla rodzin z dziećmi. Hotel posiada grotę solną, saunę, basen wewnętrzny, zewnętrzny, kort tenisowy i salę fitness. Z tych atrakcji mogą również korzystać goście z zewnątrz.  Właściciele kwater w Kątach Rybackich prześcigają się w oferowanych usługach dodatkowych – wynajęcie rowerów, kijków do nordic walking, sprzętu plażowego, organizacja wycieczek, dowóz wyżywienia na życzenie gości. Jednak największym atutem Kątów Rybackich są przepiękne, niezliczone trasy spacerowe i rowerowe prowadzące przez nadmorski las wprost na piaszczyste plaże. Klimat, położenie i baza noclegowa tego miejsca z pewnością sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i pozwalają szybko zregenerować siły i naładować wewnętrzne baterie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 3