Jak uniknąć kolejek do lekarza?

lekarz
.

Leczenie bez czekania w kolejce – czy to zdanie nie wydaje Wam się oksymoronem w dzisiejszych czasach? W czasach, kiedy do specjalisty czeka się co najmniej kilka miesięcy. W tym terminie można się prędzej co najmniej bardziej rozchorować niż wykonać np. testy alergiczne od ręki. Już nie mówiąc o tym, że można tej wizyty zwyczajnie nie doczekać. Jak dostać się do m.in. ginekologa znacznie szybciej?

Poza kolejnością

Owszem, już słyszę jak mówicie, że istnieje możliwość dostania się do lekarza poza kolejnością. Ale nie każdy jest:

  • osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności – jednak gdy jest się już taką osobą to należy z tego korzystać, nie zapominać o okazaniu dokumentu potwierdzającego przysługujące uprawnienie, czyli nie zapominając o orzeczeniu o znacznym stopniu niepełnosprawności.

  • dawcą przeszczepów i czekającym na przeszczep – wpisaną na krajową listę oczekujących na przeszczepienie narządów, komórek i tkanek. Uprawnionym do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie przeszczepów.

  • dzieckiem do 18 roku życia – u którego którego zarejestrowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną, zagrażającą życiu chorobę powstałą w czasie prenatalnym lub w czasie porodu. Który to rodzic takiego dziecka chcąc uniknąć kolejki, koniecznie powinien okazać w rejestracji zaświadczenie od specjalisty neonatologa, pediatry lub lekarza specjalisty podstawowej opieki zdrowotnej. Z takim dzieckiem można także pominąć kolejkę w aptece.

  • działaczem opozycji antykomunistycznej lub osobą represjonowaną z powodów poglądów politycznych – uprawnionym nie tylko do korzystania bez kolejki ze świadczeń opieki zdrowotnej typu ginekolog i usług farmaceutycznych ale także do korzystania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych bez skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, takich jak usg serca – od 31 sierpnia 2017 roku, na mocy nowelizacji ustawy

  • honorowym dawcą krwi – uprawnionym do wejścia bez kolejki do lekarza lub w aptece

Jak jeszcze można nie czekać w kolejce?

A co ze zwykłym Kowalskim? Ma on jeszcze jedną możliwość. Może po prostu wybrać dobrego specjalistę, a raczej profesjonalne centrum medyczne, zatrudniające wystarczającą ilość specjalistów. To recepta na sukces. Centrum medycznemu NEOMEDICAL w Łodzi przyświeca idea, że na pierwszym miejscu jest pacjent. Mając pod ręką bogatą gamę profesjonalistów, nie musisz czekać na usg serca czy testy alergiczne .

Szeroki wachlarz usług medycznych i miła obsługa

Centrum medyczne NEOMEDICAL w Łodzi oferuje usługi specjalistów chirurgii naczyniowej wykonujących badania na zaawansowanych aparatach z funkcją badań dopplerowskich. Dysponuje gabinetem zabiegowym przeznaczonym do wykonywania zabiegów chirurgicznych w trybie ambulatoryjnym i z użyciem znieczulenia miejscowego.

Oferuje usługi ginekologa w Łodzi na światowym poziomie. Oferuje również konsultacje, badania i zabiegi dermatologiczne, położnicze, kardiologiczne (dysponując zaawansowanym sprzętem diagnostycznym na światowym poziomie). Do tego usługi laryngologiczne, medycyny pracy, medycyny sądowej, neonatologii, neurochirurgii, neurologii, okulistyki, ortopedii, pediatrii, psychiatrii, pulmonologii, urologii ze świetnymi specjalistami, a także diagnostyka RTG, EKG, KTG, USG, USG serca , próby wysiłkowe, testy alergiczne , diagnostyka dopplerowska, audiometryczna, spirometryczna, dermatoskopiczna, laboratoryjna czy rektoskopowa.

Do tego najnowsza aparatura, doświadczona i zaangażowana kadra lekarska, miła obsługa – po prostu pełen profesjonalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − 72 =