Czy warto korzystać z poduszek ortopedycznych?

poduszka
.

Współcześnie, niemal zawsze żyjemy w pośpiechu. Praca, nauka, obowiązki sprawiają, że nie myślimy o tym, aby odpowiednio dbać o nasz organizm, troszczyć się o zdrowie i kręgosłup. Owe problemy potęgowane są faktem, że często prowadzimy siedzący tryb życia, który to zaburza pracę naszych mięśni i stawów.
Żyjąc w ciągłym pośpiechu bardzo często nie myślimy o tym, by odpowiednio zadbać o nasz organizm. Nienajlepszy stan zdrowia potęguje siedzący tryb życia, który zaburza pracę mięśni oraz stawów. Całość pogłębiana jest przez nieodpowiednią pozycję podczas snu- złe ułożenie kręgosłupa sprawia, że tylko pogarszamy naszą kondycję. Aby ją poprawić, warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną.

Jakość snu ma znaczenie dla zdrowia

Jakość snu, a przede wszystkim w jaki sposób śpimy jest bardzo ważne dla naszego zdrowia, a przede wszystkim kręgosłupa. Przekonanie, że miękkie, puchowe poduszki zapewnią nam komfortowy sen, jest błędem. W sytuacji, kiedy poduszka jest zbyt miękka, za niska lub za wysoka, a nawet wytworzona z nieadekwatnych materiałów, ułożenie kręgosłupa w czasie snu może być nieprawidłowe. To z kolei przyczynia się do napięcia mięśni a w konsekwencji do bólów pleców. Jeżeli idealnie dobierzemy poduszkę ortopedyczną, wówczas zapewnimy prawidłowe ułożenie kręgów szyjnych, a co najważniejsze unikniemy bólu i chorób kręgosłupa.

Dlaczego warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Poduszka ortopedyczna do spania ma do spełnienia wiele zadań. Najważniejsze jest jednak to, że pozwala utrzymać kręgosłup w linii prostej oraz odciążyć kręgi szyjne. Dobrze dobrana poduszka ortopedyczna zapewnia nam rozluźnienie mięśni karku oraz ramion.

Poduszki ortopedyczne pozytywnie wpływają na nasz cały organizm a zwłaszcza dbają o zdrowie kręgosłupa. Warto wspomnieć, iż:

  • w dużym stopniu łagodzą ból kręgosłupa pojawiający się podczas snu,
  • zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa,
  • zmniejszają bóle głowy oraz karku,
  • umożliwiają właściwy przepływ krwi oraz masują części ciała, jakie to mają kontakt z poduszką

Coraz częściej lekarze i fizjoterapeuci polecają stosowanie poduszek ortopedycznych w leczeniu bóli kręgosłupa, czy też w zaburzeniach snu. Często również pomagają nam zwalczyć poszczególne schorzenia kręgosłupa a zwłaszcza dyskopatię. Fizjoterapeuci polecają również poduszkę ortopedyczne jako sprzęt rehabilitacyjny w leczeniu różnych dolegliwości kręgosłupa. Warto jednak zastosować ją profilaktycznie zanim pojawią się pierwsze bóle.

Odpowiednio dobrana poduszka

Poduszka ortopedyczna musi być odpowiednio dobrana dla naszych potrzeb, aby pozytywnie oddziaływała na zdrowie. Wybrany przez nas model musi więc być odpowiednio twardy, zaś kształt powinien być dobrany do pozycji, jaką najczęściej przyjmujemy w czasie snu. Oczywiście, najzdrowszą pozycją w czasie snu, jest ułożenie na boku w pozycji embrionalnej. Poduszka ortopedyczna powinna być również dobrana do szerokości barku, naszej wagi oraz wzrostu. Zwróćmy również uwagę na materiał z jakiego poduszka jest wykonana. Doskonale sprawdza się pianka termoplastyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 32 = 34