Kiedy warto kupić laktator?

dziecko
.

Laktator pozwala na poradzenie sobie z wieloma problemami laktacyjnymi, z którymi często borykają się młode mamy. Najczęściej kojarzony jest jako niezbędne urządzenie, gdy trzeba zostawić na pewien czas malca pod opieką innej osoby. Jednak laktator Medela przyda się przede wszystkim zaraz po porodzie, kiedy to pojawiają się pierwsze trudni z karmieniem piersią. Dowiedz się, kiedy warto kupić laktator.

Przedwczesny poród

Wczesny poród często wiąże się z wieloma komplikacjami. Organy dziecka nie są odpowiednio przystosowane do tego, by radzić sobie z zagrożeniami świata zewnętrznego. Ma problemy ze ssaniem i połykaniem oraz trawieniem pokarmu. Zazwyczaj karmi się go poprzez sondę lub dojelitowo. W takim przypadku naturalnie ssanie pokarmu z piersi matki jest niemożliwe. Dlatego też mamom, których dzieci urodziły się zbyt wcześnie, zaleca się stosowanie laktatora Medela, aby odpowiednio odciągać mleko. Powinno się stosować znaną metodę 7-5-3 i ściągać je co trzy godziny. Warto wziąć pod uwagę, że naturalne mleko to najlepszy pokarm dla dziecka. Jest ono odpowiednio trawione oraz zawiera przeciwciała potrzebne do zbudowania skutecznej odporności. Wolne kwasy tłuszczowe i hormony z mleka mają pozytywny wpływ na rozwój układów i organów, w szczególności centralnego układu nerwowego i układu pokarmowego . Dlatego, jeśli kobieta tylko ma możliwość, warto karmić naturalnie piersią.

Cesarskie cięcie

Po cesarskim cięciu często można spotkać się z komplikacjami w zakresie odpowiedniego karmienia. Dzieje się tak dlatego, że organizm mamy może reagować z pewnym opóźnieniem. Dodatkowym problemem może być konieczność separacji dziecka. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest rozbudzenie i podtrzymanie laktacji przez laktator Medela. W takiej sytuacji zaleca się ściąganie pokarmu aż 8 razy na dobę. Warto mieć na uwadze, że każde kolejne ściąganie mleka będzie z pewnością powodować jego przybywanie.

Problemy z ssaniem

Bezpośrednio po porodzie często dzieci są bardzo zmęczone tym, co się wydarzyło, dlatego nie chcą ssać. W takich przypadkach warto skorzystać z laktatora, aby na bieżąco i regularnie odciągać pokarm niezbędny do prawidłowego wytwarzania się kolejnego. Dzięki temu Twoja laktacja nie zaniknie i będziesz mogła kontynuować karmienie piersią, jak Twój malec zacznie być bardziej aktywny.

Wklęsłe lub płaskie brodawki

Niektóre kobiety mają przypadłość wklęsłych lub zbyt płaskich brodawek. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się pomoc profesjonalnego laktatora Medela, który pozwoli na swobodne odciągnie pokarmu, w przypadku, w którym dziecko nie może poradzić sobie z jego swobodnym ssaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 3 = 5