Czy warto wybrać się na obóz językowy?

dzieci
.

Znajomość języków obcych obecnie to wręcz podstawa. Warto już teraz rozpocząć planowanie aktywnych wakacji. Popularność kursów językowych sprawia, że mamy także do wyboru już nie tylko angielski, ale i szereg innych języków. Zdecydowanie obóz językowy może być ciekawą, wakacyjną przygodą. Jednocześnie będzie to skuteczna metoda nauki, dzięki której dziecko przyswoi odpowiednią ilość wiedzy, a w dodatku spędzi aktywnie swój wolny czas. Szczególnie warto wybrać się na obóz z językiem angielskim.

Zalety obozów językowych

Zalet uczestnictwa w obozach językowych jest wiele. To zdecydowanie ciekawa forma nauki wakacyjnej połączonej z wieloma innymi kreatywnymi zajęciami. W dodatku dziecko skutecznie oswaja się z językiem, nie boi się mówić, a także więcej rozmawia po angielsku. Szkoły językowe oferują nie tylko skuteczną naukę komunikacji, ale także szereg innych zajęć, np. sportowe, taneczne, naukowe, gry terenowe, czy wycieczki. Język jednak stawiany jest na pierwszym miejscu, a więc przede wszystkim mamy możliwość mówienia po angielsku cały czas. Jakie są pozostałe zalety obozów językowych? Oto kilka z nich:

  • Całodniowe zajęcia tematyczne i różny rodzaj aktywności.
  • Komunikacja głównie w języku angielskim.
  • Rozwijanie zainteresowań: sportowych, naukowych, kulinarnych, kulturowych, podróżniczych, czy tanecznych.
  • Podział na grupy wiekowe, a więc lepsza komunikacja z innymi.
  • Nauka poprzez zabawę i zdobywanie wielu umiejętności, które rozwijają językowo.
  • Obóz językowy to idealna forma spędzania wakacji, odpoczynek połączony z przyjemną nauką, która rozwija wszelkie umiejętności, a także zmienia nieco metodę nauczania.
  • Obecność lektora lub native speakera, a więc kontakt z osobą, która monitoruje nasze postępy, mówi do nas po angielsku, czy uczy nowych rzeczy.

Na jaki obóz językowy się zdecydować?

Z pewnością warto wybrać obóz językowy, który oferuje szereg różnych atrakcji, a także efektywną naukę angielskiego na co dzień. W dodatku kurs powinien odbywać się głównie z udziałem angielskiego, aby dziecko mogło go odpowiednio przyswoić. Warto zatem wybrać szkołę, która umożliwia wybór obozu w różnych turnusach oraz miejscach. Niekiedy także można spotkać się z obozami zagranicznymi, ale tutaj nie wszyscy są skłonni do tej opcji. Dlatego kursy organizowane w górach, czy nad morzem to świetne rozwiązanie. Polecamy zatem obozy językowe Speak Up, gdzie stawia się przede wszystkim na komunikację, zajęcia tematyczne oraz ciekawie spędzony czas.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 2