Czy warto wyposażyć się w podgrzewacz do butelek?

butelka
.

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu to wielkie wydarzenie dla wszystkich członków. Często oznacza ono również szereg różnych wydatków, jak podgrzewacz do butelek. Podpowiadamy, kiedy warto się zdecydować na takie urządzenie i jakie mogą być jego koszty.

Podgrzewacz do butelek – kiedy faktycznie się przydaje?

Zanim przyszli rodzice zdecydują się na zakup takiego urządzenia, warto rozważyć taką konieczność. Jeśli mama będzie w stanie karmić dziecko samodzielnie piersią, wówczas przez długi czas okaże się ono bezużyteczne. Oczywiście, niekiedy przydaje się do podgrzania jej pokarmu, jeśli akurat maluszkiem zajmuje się ktoś inny. W pierwszych miesiącach są to jednak sporadyczne sytuacje. Podgrzewacz do butelek przyda się na pewno w sytuacji, kiedy takiego pokarmu nie będzie i zaistnieje konieczność podawaniu dziecku mleka modyfikowanego. Trzeba pamiętać jednak o tym, że takie urządzenie można od ręki kupić w każdej aptece lub sklepie z artykułami dla niemowląt.

Nowoczesny podgrzewacz może pełnić wiele różnych funkcji:

  • przede wszystkim – podgrzewa mleko w butelce dla maluszka,
  • umożliwia też podgrzanie gęstych pokarmów w miseczce,
  • może posiadać funkcję praktyczne sterylizatora do sterylizacji smoczków i butelek.

Urządzenie na pewno sprawdzi się w domu, w którym maluszek korzysta z butelki i smoczka. Działa bardzo szybko, jest elektryczne i nie zużywa dużo energii. Największą zaletą podgrzewaczy jest jednak ich cena – dość dobry model można z powodzeniem kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Na co zwrócić uwagę wybierać podgrzewacz do butelek?

Dla większości osób kluczowym czynnikiem jest zawsze cena takiego sprzętu. W popularnych sklepach i aptekach można znaleźć podgrzewacze w cenie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jeśli sprzęt ma być używany sporadycznie i nie będzie bardzo eksploatowany – z powodzeniem można zdecydować się na jeden z tańszych modeli. Podgrzewacz do butelek może być droższy z uwagi na praktyczny ekran LCD, który nie jest przecież wielkim udogodnieniem, za które warto sporo dopłacać. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na szereg funkcji dodatkowych, które mogą okazać się pożyteczne. Na pewno możliwość automatycznego wyłączania urządzenia, nastawiania konkretnego czasu, czy temperatury to podstawowe kwestie. Przydać może się także wspomniany sterylizator, ponieważ ułatwia życie młodym rodzicom. Kiedy maluszek zaczyna poruszać się po domu i rzucać smoczkiem, wówczas jego dokładne umycie i pozbycie się bakterii jest kluczowe dla zachowania zdrowia i bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 85 = 91