Jakie witaminy powinna brać kobieta w ciąży?

ciąża
.

Ciąża to bez wątpienia bardzo szczególny czas, w którym cieszymy się na samą myśl nowego członka rodziny, ale z drugiej strony jest to także czas, w którym kobieta powinna w sposób szczególny zadbać o własne zdrowie, a tak w zasadzie to nie tylko o własne, ale jednocześnie też o zdrowie rozwijającego się pod sercem nowego życia. Do podstawowych zasad, jakie powinny być w tym miejscu, w tym czasie przestrzegane, możemy zaliczyć:

  • unikanie stresu,
  • pozwolenie sobie na drobne przyjemności,
  • wysypianie się, prawidłowy odpoczynek,
  • właściwe odżywianie się,
  • przyjmowanie odpowiednich preparatów witaminowych.

Stosując się do owych zasad, możemy mieć tę pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o własne zdrowie i będziemy też najbardziej właściwie przygotowani na przyjście na świat naszego potomka. Musimy w tym miejscu wskazać na to, że jeśli dobre są określone witaminy dla dzieci, to jednocześnie też te same będą dobre dla kobiet w ciąży, że te dwa pojęcia się ze sobą zazębiają.

Nie tylko kwas foliowy

Mówiąc o tych witaminach, zapewne wielu z nas od razu powie, że witaminy w ciąży, to w głównej mierze kwas foliowy i jest oczywiście w tym stwierdzeniu pełna racja. Jednakże z drugiej strony należy powiedzieć to, że ów kwas foliowy to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Poza tym ów kwas foliowy powinien być przyjmowany przez kobietę nie tylko w momencie, gdy mamy już do czynienia z ciążą, ale znacznie wcześniej. Owszem, nie każda ciąża jest planowana, ale wiele na pewno tak i dlatego też ów kwas foliowy powinien znaleźć się w codzienności wszystkich kobiet, które planują zajście w ciążę. Co jednakże poza owym kwasem? Na pewno nie możemy pominąć takiego elementu, jakim jest witamina D. Jest ona szczególnie ważna w naszej strefie klimatycznej, gdzie mamy do czynienia z małą ilością dni słonecznych, gdzie mamy niedobór słońca. To ono jest tymczasem w głównej mierze odpowiedzialne za wytwarzanie witaminy D w naszym organizmie. Zatem zarówno kwas foliowy jak i witamina D to główne elementy, o których podaż należy zadbać.

Suplementy dla kobiet w ciąży

Mowa jest nie tylko o typowych produktach zawierających jeden lub drugi element, ale warto też sięgnąć po konkretne suplementy diety, na zestawy witaminowe, w których mamy obecnych wiele różnych elementów, a poza tym również mamy w nich do czynienia z obecnością poszczególnych witamin i innych ważnych składników w takich ilościach, w jakich mamy zalecane. A więc mówimy o zadbaniu o to, aby przyjąć dany składnik w najbardziej właściwych ilościach. Tak więc jeśli mamy do czynienia z okresem ciąży, to na pewno jednym z kluczowych elementów będzie zadbanie o to, aby swojemu organizmowi dostarczyć wielu różnych składników. Dodajmy w tym miejscu, że tak naprawdę to powinniśmy jednak nie bazować na swoich przekonaniach, ale dostosować się do tego, co nam zapisze lekarz i o tym aspekcie powinniśmy w głównej mierze pamiętać. W tym względzie będziemy mieli zapewnione pełne bezpieczeństwo nas samych oraz naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 − 77 =