Wózek jest nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica

wózek
.

Pierwsza myśl przy zakupie wózka, to ta, aby był odpowiedni dla dziecka. Warto jednak pomyśleć o tym, że z wózka korzystają także rodzice i opiekunowie.

Na rynku są wózki dziecięce w wielu wzorach, kolorach, z wieloma funkcjami, z różnych materiałów i różnych wielkości.

Jak wybrać wózek, aby był dobry zarówno dla dziecka jak i dla jego rodziców?

Przede wszystkim wielkość. Rozmiar wózka należy dopasować do dziecka. Gondola jest przeznaczona dla noworodków i niemowlaków mniej więcej do szóstego miesiąca życia. Później maluch przesiada się do spacerówki, a z niej może już oglądać świat.

Sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie (https://www.wozki-foteliki.pl/) ma w swoim asortymencie bardzo duży wybór wózków głębokich oraz wielofunkcyjnych, czyli takich które mają zarówno gondolę jak i spacerówkę lub/i fotelik samochodowy.

Wózek kompaktowy ma stelaż, który musi wytrzymać częste zmienianie funkcji wózka z gondoli na fotelik,  na spacerówkę i z potworem.  Stelaż na wózek wielofunkcyjny powinien mieć regulowaną  rączką, którą można dopasować do wzrostu osoby prowadzącej wózek.

Warto zwrócić uwagę na wagę wózka, zwłaszcza jeśli będziecie musieli często wózek wnosić i znosić ze schodów. Wózki mogą ważyć od 5 kg do nawet 25 kg. Najcięższe są wózki wielofunkcyjne oraz takie, które mają duże, ciężkie koła. Najlżejsze są spacerówki, zwłaszcza te parasolowe.

Koła w wózku także mogą być problematyczne, bo duże i ciężkie trzeba będzie zdejmować przy wkładaniu do bagażnika, o ile nie jest to duży samochód, a zwykła osobówka. Nie wszystkie wózki mieszczą się także w windzie, co może być trudne dla osób mieszkających w blokach, albo kiedy trzeba się poruszać po sklepie z wąskim przejściem.

Dobrej jakości wózki dziecięce mają funkcję składania wózka jednym ruchem lub jednym przyciskiem. To duże ułatwienie dla opiekunów, zwłaszcza w sytuacjach stresowych, kiedy dziecko płacze, albo śpi i trzeba je przenieść do samochodu i równocześnie złożyć wózek i włożyć do bagażnika.

Tapicerka także potrafi sprawiać kłopot. Najlepsza jest taka, która jest miła w dotyku dla dziecka i bezpieczna dla malucha, ale dobrze, jeśli można ją łatwo zdjąć i wyprać, a także szybko i wygodnie wysuszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 46 = 52