Jak wrócić do ładnej sylwetki sprzed ciąży?

kettlebells
.

Niemal wszystkie mamy zastanawiają się jak szybko wrócić do ładnej sylwetki sprzed ciąży. Jesteś mamą? Nie czekaj i dowiedz się jak uzyskać wymarzoną sylwetkę po urodzeniu dziecka.

Dobrą wiadomością jest fakt, że zarówno stworzenie jak i powrót do wymarzonej sylwetki sprzed ciąży jest jak najbardziej możliwy. Warto jednak pamiętać, że tutaj znaczną rolę odgrywają geny. Stąd też jednym mamom będzie łatwiej osiągnąć wymarzoną sylwetkę, zaś inne kobiety będę musiały się nieco bardziej napracować. Jedno jest pewne, nie ma co narzekać, warto wziąć się do działania. Zobacz proste porady i sprawdź jak uzyskać piękną sylwetkę po urodzeniu dziecka.

Wymarzona sylwetka po urodzeniu dziecka – o czym należy pamiętać?

Nie spiesz się

Po urodzeniu dziecka jakikolwiek pośpiech jest wysoce niewskazany. Zarówno poród naturalny jak i poród poprzez cesarskie cięcie wymaga regeneracji kobiecego organizmu. Choć prawdą jest, że kobiety, które rodziły naturalnie znacznie szybciej wracają do dawnej formy, zaś kobiety które przeszły cesarskie cięcie, które mimo wszystko jest poważną operacją, muszą przez jakiś czas wstrzymać się z nadmiernym wysiłkiem. W tym wypadku wniosek nasuwa się jeden, otóż jednym z kluczy do sukcesu jest słuchanie się w swój organizm. Dzięki temu osiągnięcie wymarzonej sylwetki po ciąży będzie nie tylko prostsze, ale także przebiegnie zgodnie z potrzebami oraz możliwościami kobiecego organizmu.

Porozmawiaj z najbliższą rodziną

Dla niektórych członków rodziny chęć powrotu do wymarzonej sylwetki może wydawać się zwykłą kobiecą fanaberią znudzonej mamy. Aby więc uniknąć uszczypliwych komentarzy, warto szczerze porozmawiać z rodziną. W tym celu jednym z najlepszych rozwiązań będzie wytłumaczenie im, że nie chodzi tutaj wyłącznie o wyszczuplenie sylwetki po ciąży, ale o odzyskanie zarówno sprawności fizycznej jak i zdrowia. Przy czym szczupła sylwetka będzie jedynie swego rodzaju efektem ubocznym. Wyżej wspomniane rozmowy z partnerem także są wskazane, dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że początkująca mama dostanie wsparcie z każdej strony w drodze do swojego celu.

Zadbaj o dietę

Rozmowa z rodziną jest również ważna wtedy, kiedy chodzi o kwestię zdrowego odżywiania. Niestety starsze pokolenia nie rozumieją dzisiejszego fenomenu zdrowej żywności, stąd też uważają ją za kolejny kaprys początkującej mamy. W tym przypadku nie warto dać się zdominować, a jedynym słusznym wyjściem jest wytrwałe obstawianie przy swoim, w końcu tutaj chodzi zarówno o nasze zdrowie, jak i o odzyskanie pięknej sylwetki po urodzeniu dziecka. Oczywiście faktem jest, że nie każda mama nie wie jak znaleźć czas na samodzielne przyrządzanie posiłków, których przygotowanie niestety negatywnie odbija się na pozostałych obowiązkach rodzicielskich oraz domowych. Nic więc dziwnego, że wciąż na popularności zyskuje tak zwana dieta pudełkowa, znana inaczej jako catering dietetyczny. Taki catering dietetyczny jest nie tylko zdrowy, ale także sprawia, że piękna sylwetka po urodzeniu dziecka staje się jeszcze bardziej prostsza do osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 − 35 =