Wybieramy odpowiednią pościel dla niemowlaka – sprawdź na co zwrócić uwagę

dziecko
.

Pierwsze tygodnie nowo narodzone dziecko spędza głównie na śnie. Przygotowanie mu bezpiecznego i przyjaznego miejsca dla niego jest więc podstawą. Przyszli rodzice powinni skupić się na wyborze zarówno łóżeczka, jak i jego wyposażenia – czyli pościeli. To, w jakiej pościeli będzie spał maluszek, ma bowiem wpływ nie tylko na jego wygodę, ale i bezpieczeństwo. Jaka pościel dla niemowlaka będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel do łóżeczka?

Jedną z najważniejszych rzeczy w przypadku pościeli dla niemowlaka jest materiał jej wykonania. Najbezpieczniejszym wyborem dla dzieci będzie 100% bawełna bez żadnych domieszek. Materiał ten jest antyalergiczny, przyjemny i delikatny w dotyku, nie powoduje podrażnień, a także gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza. Bawełniana pościel dla niemowlaka to także ułatwienie dla rodziców – może bowiem być prana w pralce, co pozwala na łatwe usunięcie z niej zabrudzeń, a także dokładne oczyszczenie z bakterii. Jej plusem jest również możliwość prasowania.

Warto pamiętać, że dziecięce pościele z bawełny mogą się znacznie od siebie różnić. Tą, którą można stosować od pierwszych dni życia jest pościel uszyta z materiałów certyfikowanych znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Takie komplety czekają na rodziców, którzy niemowlęcą wyprawkę kompletują w Jukki.pl. Wszystkie komplety, które znajdą w sklepie, nie tylko posiadają atest, ale i są szyte ręcznie z dbałością o każdy szczegół.

Jaka to jest bezpieczna pościel dla dziecka?

Na bezpieczeństwo pościeli niemowlęcej wpływa nie tylko materiał jej wykonania, ale i sposób uszycia. Idealnym wyborem będzie ta bez żadnych troczków, wstążeczek, tasiemek i innych ozdób. Doświadczenie pokazuje, że wszystkie ostre i odstające elementy mogą być niebezpieczne dla maluszka, który może się skaleczyć czy owinąć nimi. Dobrze jest sprawdzić, czy poszewki zamykane są na guziki – te nie są wskazane, lepszym wyborem będzie pościel na zakładkę lub z wyszytym, delikatnym, krytym zamkiem.

Ile elementów powinna zawierać pościel dla niemowląt?

Z poduszką czy bez niej? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy kupują pierwszą pościel do łóżeczka. Co do zasady przez pierwsze tygodnie dziecko powinno spać na płaskim. Płaska poduszeczka w łóżeczku powinna pojawić się dopiero po kilku tygodniach. Warto jednak kupić od razu cały zestaw – taki zestaw nie tylko pozwoli na oszczędność (w komplecie taniej), ale i pozwoli za jednym razem skompletować całe wyposażenie łóżeczka.

Kolorowa czy jednobarwna?

Nie ma co ukrywać, design akcesoriów dla najmłodszych ma znaczenie… dla nas rodziców. Warto jednak pamiętać, że wpływać będzie też na maluszka. Odpowiedni buduje u nich poczucie bezpieczeństwa, stymuluje zmysł wzroku do rozwoju, a także kształtuje od najmłodszych lat zmysł estetyki. Wybierając pościel dla maluszka, warto mieć to na uwadze i sięgać po tkaniny o przyjaznych wzorach. Do łóżeczka rekomendowane są poduszeczki i kołderki pokryte subtelnymi wzorami i deseniami w jasnych kolorach. Dobrym wyborem będzie pościel w misie, gwiazdki, trójkąty, zwierzątka leśne, delikatne kwiaty, samochodziki, samolociki, esy-floresy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 58 = 62