Jak wybrać dentystę dla dziecka?

stomatologia dziecieca
.

Nawet osoby dorosłe odczuwają strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Boimy się bólu u nieprzyjemnych doznań. Podobna sytuacja dotyczy dzieci, one również na ogół nie lubią wizyt dentystycznych. Warto więc wybrać stomatologa świadomie dla swego dziecka, aby nie zraziło się pierwszą wizytą a tym samym, aby bez problemu można było radzić sobie ze wszelkimi ubytkami.

Pierwsza wizyta u dentysty

Jeżeli po raz pierwszy zabierasz swoje dziecko do stomatologa, czy to na wizytę kontrolną czy też, aby wyleczyć ubytek, powinieneś dokonać świadomego wyboru. Obecnie możliwości stomatologiczne są ogromne, dlatego warto skorzystać między innymi z szeregu różnorodnych dodatków. Gabinet stomatologiczny stanie się niemalże placem zabaw, jeżeli zdecydujesz się na dentystę, który założy kolorową plombę, zastosuje gaz, który rozwesela a wręcz pobawi się z małym pacjentem.

Najlepszy gabinet dla dziecka

Jeśli wybierasz adekwatny dla swego malucha gabinet dentystyczny, sprawdź w pierwszej kolejności czy jest on przystosowany do potrzeb dziecka. dzięki temu, że gabinet będzie dysponował odpowiednim i nowoczesnym sprzętem, organizuje adaptacyjne wizyty, wówczas na pewno oszczędzisz dziecku niepotrzebnego stresu. Obecnie bardzo wiele placówek zapewnia gabinety stworzone z myślą specjalnie o dzieciach, dlatego warto wybrać jeden z nich.

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

Warto, aby pierwsza wizyta była po prostu wizytą adaptacyjną i nie wiązała się z wykonaniem żadnego zabiegu. Stres można zminimalizować wybierając gabinet wyposażony idealnie z myślą o dziecku. Dentysta dla dzieci często przypominają salę zabaw a nie gabinet lekarski. Istnieją tutaj specjalne fotele stomatologiczne, zabawki, a nawet monitor, na którym dziecko może oglądać bajki.

Komputer znieczuli, zaś gaz rozweseli

W czasie wizyt dziecka u stomatologa pomoże nam również odpowiedni sprzęt. Bardzo często z pomocą, zwłaszcza u dzieci, które nie chcą wcale przeprowadzenia zabiegu jest sedacja, która oznacza po prostu podanie gazu rozweselającego jeszcze przed zabiegiem. Dzięki temu dziecko jest zrelaksowane i pozwala, aby dentysta podał mu znieczulenia a następnie przeprowadził zabieg. Metoda ta jest bezpieczna i polecana w sytuacjach, kiedy dziecku towarzyszy ogromny strach a wręcz panika. Także ból można całkowicie wyeliminować w czasie zabiegu, ponieważ odpowiada za to komputer, który dozuje znieczulenie w całkowicie bezbolesny sposób. Dziecko nie czuje bólu a także nie ma odrętwienia twarzy. To znakomite sposoby, aby dziecko przestało się bać dentysty i z uśmiechem chodziło na wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − = 6