Jak wybrać obuwie dla dziecka?

buty
.

Kupno odpowiednich butów dla dziecka wcale nie jest proste. Obuwie trzeba dostosować do wieku maluszka, a poza tym, dzieci nie zawsze są chętne do przymierzania nowych rzeczy, co znacznie utrudnia wybór odpowiedniego modelu.

Buty dla niemowlaka

Najlepszym produktem dla niemowlaka będą miękkie buty, bez twardej podeszwy. Dla malutkiego dziecka najważniejsze jest, by kapcie chroniły stopy przed zimnem. Nie musisz zabierać maluszka ze sobą na zakupy, wystarczy że zmierzysz jego stópki linijką. Wiele sklepów umożliwia bezproblemową wymianę produktu, więc najlepiej przymierzyć buty w domu.

Obuwie dla większego dziecka

Dla malucha, który zaczął już chodzić trzeba wybrać buty z wysokimi cholewkami, które ustabilizują jego pięty. W tym wieku dziecko nie powinno biegać boso. Potrzebne są solidne buty, w których maluch uniknie płaskostopia. W tym wypadku nie wystarczy zmierzenie stopy dziecka, trzeba pójść z nim na zakupy. Bardzo ważne jest, by maluch ubrał buty i się w nich przeszedł. Wtedy będziesz mogła zobaczyć, jak w nich chodzi i czy są dla niego wygodne. Obuwie powinno być około 1-1,5 cm większe, niż długość stopy dziecka. W wielu sklepach ekspedient pomaga zmierzyć stopę malucha i dobrać odpowiedni rozmiar buta.

Buty dla dziecka w wieku przedszkolnym

Dla trzy-czterolatka dostępnych jest już wiele modeli obuwia. Konieczny jest zakup kilku rodzajów butów. W domu najlepsze będą wygodne kapcie, stabilizujące stopę. Do przedszkola i na spacery świetnie sprawdzą się adidasy, których szeroki wybór znajduje się na: https://1but.pl/adidas/. Bardzo przydatne będą również kalosze. Trzeba pamiętać, że stopy dziecka szybko rosną i co dwa-trzy miesiące, warto sprawdzać czy obuwie nie jest już za małe. Najlepiej jeśli buty będą wykonane z materiału tekstylnego, albo ze skóry, co sprawi, że będą przewiewne i dopasują się do stopy. Obuwie dla dziecka powinno być elastyczne, twarde trzewiki utrudniają chodzenie i mogą przyczynić się do deformacji stopy. Wkładka w bucie powinna być miękka, a zapiętka sztywna i wysoka. Najlepiej wybierać obuwie zapinane na rzepy, albo sznurowane, bo takie jest najłatwiej założyć. Poza tym, warto zwrócić uwagę, by czubek buta nie ściskał palców stóp.

Przy wyborze butów dla malucha ważne, by zdecydować się na odpowiedni rozmiar. Buty musza być też stabilne i solidne, ważne, by właściwie amortyzowały stopy dziecka. Dodatkowo, trzeba pamiętać, by obuwie było elastyczne i wygodne. Jeśli maluch będzie czuł się niekomfortowo podczas chodzenia, będzie to kolejny problem i konieczność ponownej wizyty w sklepie. Dlatego warto sprawdzić wszystko przed zakupem. Najlepiej wybrać przynajmniej dwa pasujące modele i pozwolić dziecku zdecydować, który bardziej woli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1