Jak wybrać odpowiedni śpiworek dla dziecka?

dziecko
.

Śpiworek dla dziecka to jeden z gadżetów „must have”. Każdy rodzic, który dba o komfort swój i swojego maluszka nie powinien nawet zastanawiać się nad jego kupnem. Dlaczego? To proste! Śpiworek to najbezpieczniejsza z dostępnych forma okrycia, a raczej opatulenia dziecka. Śpiworek zapobiega zarówno wychłodzeniu, jak i przegrzaniu maluszka, nie krępuje jego ruchów, jest również zdrowy dla jego bioderek.

Dodatkowo ułatwia życie rodzicom, którzy nie muszą spać, aż tak czujnie przez całą noc, w obawie, że pociecha się odkryje, obudzi i zacznie płakać. Zatem wątpliwości, co do kupna tego gadżetu rozwiane, a teraz ważne, aby wybrać najodpowiedniejszy śpiworek. Jakimi wytycznymi należy się kierować? O tym poniżej.

Rozmiar i wykonanie śpiworka!

Śpiworki do spania muszą mieć odpowiedni rozmiar, a ich waga nie powinna przekraczać 10 procent masy ciała dziecka. Śpiworek nie może być zbyt mały, ponieważ będzie uciskał maluszka. Za dużego też nie powinno się kupować, bo może to grozić wpadnięciem pociechy do środka, a w konsekwencji nawet uduszeniem. Przy wyborze tego produktu należy również wziąć pod uwagę jego grubość, którą trzeba dostosować do temperatury otoczenia dziecka (to zapobiega wychłodzeniu lub przegrzaniu malucha), ważny jest także kształt śpiworka, którego zadaniem jest umożliwienie swobodnego „wierzgania” nóżkami, co jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju bioderek. Równie ważny co rozmiar, jest materiał, z którego śpiworek wykonano. Ze względu na to, że skóra niemowlaka jest cienka, delikatna i podatna na otarcia, najwłaściwszym rozwiązaniem, będzie wybór produktu wykonanego z naturalnych tkanin, np. z bawełny. I jeszcze jedna ważna rzecz. Śpiworek powinien mieć suwak, rozpinany w dół. To ułatwi przewijanie oraz wyjmowanie dziecka.

Gdzie kupić śpiworek dla malucha?

W dzisiejszych czasach nie ma żadnego problemu z dostępem do produktów dziecięcych. Śpiworków dla niemowląt można poszukać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również certyfikowanych sklepach online np. https://babydeco.eu/pl/c/Spiworki/234 Oferują one niesamowicie bogaty wybór. Każdy, nawet najbardziej wybredny rodzić, znajdzie coś dla swojego maluszka. Ważne, aby przed kupnem zrobić właściwy research i wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne kryteria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 + = 44