Co wybrać do walki z chwastami?

szklarnia
.

Każdy, kto kiedykolwiek zajmował się rolnictwem lub też posiada w przydomowym ogródku rabatę z kwiatami ten wie jak dużym problemem bywają chwasty. W czasie wzmożonej wegetacji roślin, czyli w czasie wiosny i lata chwastów potrafi być naprawdę sporo nawet na bardzo małej powierzchni. Systematyczne ich wydzieranie czy przycinanie przy samej ziemi jest pracą żmudną i po jakimś czasie jest to frustrujące. Co więc można zrobić? Zastosować oprysk? Tak! Ale wybierzemy właściwy produkt.

Ocet przeciw chwastom? Zdecydowanie nie!

Z opryskiwaniem roślin w celu likwidacji chwastów najczęściej kojarzą nam się różne preparaty chemiczne takie jak, chociażby RoundUp. Jednak warto wiedzieć, że zamiast niego można zastosować ciekawe środki, które nie są szkodliwe dla innych roślin znajdujących się w pobliżu. Wiele osób unikających sztucznych preparatów decyduje się na to, aby zastosować ocet na chwasty. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ kwas octowy może zniszczyć również cenne dla nas rośliny, które uprawiamy. Świetną alternatywą dla takiego octu może być produkt Keeper Ogród. Dzięki niemu można efektywnie zwalczać chwasty jedno oraz dwuliścienne. W składzie tego preparatu znajdują się jedynie dwie substancje czynne, które efektywnie radzą sobie z likwidacją chwastów.

Gdzie stosować ten preparat?

Producent zaleca, aby Keeper Ogród stosować na nieutwardzonych powierzchniach wokół domu. Można stosować go do zwalczania chwastów przy ozdobnych krzewach oraz drzewach. Sprawdzi się on również przy chwastach występujących przy kostce brukowej. Pamiętajmy o tym, że omawianego preparatu nie należy stosować bezpośrednio na pnie drzew.

Kiedy należy dokonywać oprysków?

Planując zabieg niszczenia chwastów sprawdźmy koniecznie prognozę pogody. Podczas gdy stosujemy preparat na chwasty nie powinien padać deszcz. Każda dodatkowa ilość wody zmniejszy efektywność oprysku.

Ocet zrobi więcej szkód niż pożytku

Wiele się mówi o tym, że ocet na chwasty to najlepsze rozwiązanie, ponieważ jest ekologiczne. Jednak rzadziej się wspomina o tym, że ocet jest w stanie skutecznie niszczyć wszystko inne co znajduje się wokół chwastów. Wystarczy kilka kropel roztworu octu z wodą na liście naszych pomidorów, marchewki czy innych warzyw lub kwiatów, aby skutecznie je zniszczyć. Ocet na chwasty może doprowadzić także do zakwaszenia gleby. Zamiast niego, w przypadku ogródków warzywnych świetnie sprawdzi się Keeper Agro. Preparat ten przeznaczony jest do likwidacji chwastów na każdym etapie ich wegetacji. Bardzo dużą zaletą tego preparatu jest to, że chroni on także przed zachwaszczeniem wtórnym. Stosując ocet z pewnością nie uzyskamy takiego efektu, Zależnie od tego, jakie warzywa uprawiamy to dawkowanie Keeper Agro może się różnić więc nie podajemy uniwersalnego przepisu na stosowanie tego preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 31 = 41