Jak wybrać wygodny fotel do salonu?

fotel
.

Podczas urządzania salonu chcemy, aby wszystkie meble były idealnie dopasowane. Pragniemy mebli, które będą jednocześnie modne oraz przy okazji wpadną dokładnie w nasz gust. Kiedy zakupimy już sofę i stolik, to przyjdzie pora na kupienie odpowiedniego fotela. Jak spośród setek modeli wybrać jeden, który idealnie wkomponuje się w nasz salon? I na co zwracać szczególną uwagę, aby maksymalnie podnieść swój komfort?

Dlaczego wybór foteli jest tak ważny?

Przede wszystkim fotele, jak i sofa to wyposażenie salonu, które od razu rzuca się w oczy, dlatego warto poświecić więcej czasu na ich wybieranie. Poza tym warto pamiętać, że przeciętnie spędzamy wiele godzin na odpoczynku w salonie, oglądaniu TV lub przyjmując gości, dlatego też aspekt związany z komfortem również jest bardzo ważny. Nie przemyślane kupowanie może odbić się także na jakości mebla. Dlatego wiele osób woli kupić, np. w sklepie internetowym https://dotd.pl/21-fotele.

Zwróć uwagę na ergonomiczność foteli

Jeśli chodzi o wygodę, to zawsze musi ona iść w parze z ergonomicznością. Oznacza to, że fotel nie może być tylko modny i nowoczesny, ale też odpowiednio wyprofilowany, przez co wspomaga kręgosłup. Niestety większość foteli nie spełnia tych wymagań. Zatem wybierając je do swojego salonu warto, aby chociaż niektóre poniższe aspekty zostały spełnione. Dzięki temu nawet kilkugodzinne siedzenie będzie wygodne i przy okazji nie zagrozi to naszemu kręgosłupowi.

Co powinien posiadać ergonomiczny fotel?

  • wyprofilowane siedzisko,
  • zagłówek,
  • podłokietniki,
  • bardzo przydatny może być również kąt nachylenia oparcia, który będzie naturalny do naszej krzywizny ciała.

Zasady doboru foteli do salonu

Warto też zwrócić uwagę na to, czy fotel umożliwia swobodny ruch ramion. Może wiązać się to także z jego szerokością. Należy zatem przewidzieć, że mogą na nim siadać osoby o różnej budowie ciała, dlatego bardzo wąski fotel nie będzie dobrym rozwiązaniem. Kiedy przeanalizujemy już wszystkie kwestie zdrowotne oraz komfort siedzenia, to będzie trzeba spojrzeć również na niezwykle istotny aspekt, czyli wygląd foteli. Dziś modne są fotele designerskie, wyjątkowe i niepowtarzalne. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego lub choćby ze skóry. Ważna jest także ich faktura. Nie warto wybierać jedynie bezpiecznych gładkich kolorów. Motywy kwiatowe, zwierzęce, pasy, czy inne kreatywne faktury staną się jednocześnie ozdoba salonu.

Dodatek do fotela

Dziś podstawowym wyposażeniem foteli są podnóżki. Niemal nie wyobrażamy sobie odpoczynku bez nich. W końcu to właśnie dzięki nim odpoczywają nogi, a nawet plecy. Warto zdawać sobie sprawę, że stosowanie go podczas siedzenia pozytywnie oddziałuje na krążenie krwi. Dlatego szczególnie osoby, które mają z tym problem, powinny zdecydować się na taki zestaw. Jedynym minusem jest to, że siedząc na nich, można bardzo łatwo stracić rachubę czasu, a nawet usnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 − 27 =