Wycieczka do Japonii z dzieckiem

wycieczka do japonii
.

Jeśli ktoś wybiera się do Kraju Kwitnącej Wiśni w celach turystycznych, warto bardzo dokładnie zaplanować tę podróż. Japonia ma różne oblicza i musimy zdecydować, ktróre z nich tak naprawdę nas pociąga? Czy chcemy zgłębiać tradycyjną kulturę, technologiczne nowinki czy świat popkultury? A może ma to być podróż w poszukiwnaiu nowych smaków? Planując wyprawę należy pamiętać, że jest to jeden z najdroższych krajów świata, ale też niewątpliwie jeden z najbardziej niezwykłych. Warto dobrze się zorganizować aby swobodnie móc chłonąć każdą chwilę, oraz podziwiać bogactwo kultury i różnorodność architektury, spróbować lokalnej kuchni różnych regionów i zachwycać się wszystkim, co inne.

Bilety na wycieczkę do Japonii

Zaczynając od biletów, warto zrobić porządny research i zacząć sporo przed planowanym terminem wycieczki do Japonii. Aktualnie bezpośrednie loty oferują linie lotnicze Lot, czasem jednak o wiele korzystniej jest lecieć z przesiadkami. Wiza turystyczna, wydawana na okres trzech miesięcy jest bezpłatna i wyrabia się ją na lotnisku, po przylocie. Całość zajmuje dosłownie kilka minut i jest zorganizowana iście po Japońsku – wyjątkowo sprawnie. Następuje skanowanie odcisków palców, zdjęcie kamerką i wklejenie odpowiedniego kod do paszportu (upewnijmy się że mamy ważny paszport).

Kolejna rzecz która trzeba kupić zawczasu to JR (Japanese Rail) Pass, czyli bilet okresowy uprawniający do przejazdów legendarną, superszybką Japońską koleją, który jak na razie można kupić jedynie poza Japonią (były plany, aby umożliwić jego zakup także w na miejscu w Japonii) i jest on przeznaczony jedynie dla obcokrajowców. Jest imienny, za to obejmuje nielimitowaną ilość przejazdów pociągami Japanese Rail w określonym czasie. JR Pass można wykupić na tydzień, dwa, lub maksymalnie trzy tygodnie

Wycieczka do Japonii – co warto zobaczyć?

Kiedy już uda nam się dotrzeć na miejsce, trzeba – w zależności od preferencji i budżetu, zdecydować się na hotel, hostel, czy też wynajęcie lokum w prawdziwie Japońskim stylu (warto spędzić minimum jedną noc w tradycyjnym ryokanie). Później, pozostaje już tylko cieszyć się podróżą. Warto zapoznać się zawczasu z kulturą i obyczajami, żeby nie popełnić żadnego faux pas. Wbrew oczekiwaniom, Japończycy niekoniecznie mówią po angielsku. Również szyldy, opisy produktów, menu w restauracjach raczej będzie po Japońsku. Dobry przewodnik oraz skaner-translator tekstu (aplikacja) w telefonie, mogą okazać się niezbędne. Warto zachować elastyczność i wziąć pod uwagę klimat – trzęsienia ziemi i tajfuny. Jakkolwiek kraj jest na nie dobrze przygotowany, to z pewnością ich pojawienie się może pokrzyżować część planów. Wycieczka do Japonii z dzieckiem? Czemu nie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

70 − = 65