Wycieczka do Tajlandii z dziećmi – poradnik rodzica

tajlandia wycieczka
.

Tajlandia jest to państwo w południowo-wschodniej Azji. Długość linii brzegowej państwa rozciąga się aż na 2600 km, co sprawi, że turyści na pewno nie będą mieli problemu ze znalezieniem miejsca na plaży!

Dlaczego warto odwiedzić Tajlandię, czyli najważniejsze i najciekawsze miejsca państwa.

Tajlandia jest to miejsce tętniące życiem. Znajdziesz tutaj rajskie plaże, niesamowitą przyrodę. Do największych atrakcji w państwie z pewnością możemy zaliczyć:

  1. Wielki Pałac Królewski w Bangkoku – można w nim zobaczyć wiele przedstawień Buddy, jednak najważniejszym elementem jest posąg bosa wykonany z zielonego jadeitu, który uznawany jest za największy skarb Tajlandii. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcemy odwiedzić pałac musimy zachować się do stosowanego w państwie określonego ubioru.
  2. Elephant Nature Park w prowincji Chiang Mai – podczas wycieczki tam możemy nakarmić, a nawet umyć słonia! Warto zaznaczyć, że oprócz dużych zwierząt znajdziemy tam także koty, psy i bawoły.
  3. Wat Rhong Kun w prowincji Chiang Rai – miejsce bardziej znane jako „Biała Świątynia”. Cały budynek świątyni jest tak jakby pokryty śniegiem, co wygląda pięknie na zdjęciach, a z pewnością ładniejsze jest na żywo! Wewnątrz świątyni możemy znaleźć wiele malowideł przedstawiających wizerunki gwiazd popkultury oraz postaci fikcyjnych, m.in. Batmana.
  4. Bangkok – cała stolica Tajlandii jest warta odwiedzenia. Bangkok ukazuje w pełni kulturę Tajlandii.

Gdzie najlepiej spać w Tajlandii?

Najciekawszym miejscem do spędzenia swojego pobytu w Tajlandii jest Chinatown, znajdujące się w Bangkoku. Chinatown jest najbardziej kolorową dzielnicą Bangkoku. Pod spodem podajemy najlepsze i najbardziej polecane miejsca noclegowe w Bangkoku.

  1. Shanghai Mansion Hotel Chinatown – jest to bardzo stylowy hotel, z przepięknymi i barwnie urządzonymi pokojami! Podobno mają bardzo dobrą ofertę śniadaniową, a pod nosem jest wiele knajp i restauracji.
  2. Adelphi Suites w Bangkoku – miejsce to ma równie piękne i klimatyczne pokoje, ma bardzo dobra lokalizację, a co najlepsze – piękny widok. Ponadto, hotel ma w ofercie dla gości korzystanie z basenu, który znajduje się na balkonie!
  3. Willa Bo Put, Ko Samui w Prowincji Surat Thani – wielkim plusem tego miejsca jest jego wspaniałe otoczenie, bo willa położona jest tylko 200 metrów od morza! budynek sam w sobie ma patio z balkonem, z którego jest wspaniały widok. Miejsce oferuje nam aż 3 sypialnie, telewizję, garaż.

To tylko kilka z naszych propozycji noclegów, a jest ich naprawdę sporo i wszystkie mają swój wyjątkowy klimat, tak jak cała Tajlandia!

Źródło: https://www.alienatours.pl/wszystkie-wyprawy/azja-pld-wsch/azja-express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 + = 43