Wycieczka do Warszawy z dzieckiem – miejsca, które warto odwiedzić

podróż samolotem
.

W Warszawie cały czas dzieje się coś ciekawego. W stolicy Polski, na zwiedzających czeka wiele wyjątkowych atrakcji, przeznaczonych dla rodziców z dziećmi. Jeżeli planujesz wyjazd w tym kierunku i chcesz, aby był on atrakcyjny także dla małego turysty, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami miejsc, które warto odwiedzić.

Stare Miasto

Warszawska Starówka ma wyjątkowy urok. W tym miejscu można między innymi pooglądać najważniejsze zabytki stolicy, można odwiedzić Katedrę św. Jana czy Kościół Jezuitów, malowniczy Rynek Starego Miasta. Dzieci lubią również mury miejskie z barbakanem. Warto też zahaczyć o ulicę Krakowskie Przedmieście, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki.

Centrum Nauki Kopernik

To niesamowite miejsce na mapie Warszawy, które do gustu przypadnie nie tylko dziecku, ale również jego rodzicom. W Centrum Nauki Kopernik naukę ma się na wyciągniecie ręki i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dostępne są tutaj rozmaite interaktywne ekspozycje, można przeprowadzać eksperymenty i poszerzać swoją wiedzę nie tylko poprzez poznawanie suchych faktów, ale również praktykę. Przy Centrum Nauki Kopernik znajduje się także planetarium Niebo Kopernika oraz nowoczesny plac zabaw.

Pałac Kultury i Nauki

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy i dodatkowo – najwyższy w Polsce – liczący sobie ok. 237 metrów. W Pałacu Kultury i Nauki znajduje się taras widokowy, który położony jest na 30. piętrze, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Również w budynku Pałacu znajdują się inne instytucje kultury, między innymi kino, teatr, a także ciekawe muzea – Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, Muzeum Ewolucji PAN i Muzeum Domków dla Lalek.

Stadion Narodowy

Jest udostępniony zwiedzającym – można tutaj skorzystać z wycieczki z przewodnikiem, w trakcie której będzie można zobaczyć między innymi szatnię piłkarzy czy strefę VIP.

To tylko kilka naszych propozycji, jeżeli chodzi o atrakcje dla dzieci w Warszawie – zapraszamy również do podzielenia się własnymi pomysłami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

48 − 38 =