Wyprawka to nie tylko wózek i pieluszki

dzieci
.

Wśród akcesoriów dla dzieci niektóre są bardzo oczywiste, jak chociażby wózek, pieluszki, łóżeczko, czy butelka. Inne czasami schodzą na dalszy plan, choć warto o nich pomyśleć. Co ciekawe, większość z nich ma w swojej ofercie praktycznie każdy dobrze zaopatrzony sklep dla dzieci, nawet jeśli nie każdy klient o te akcesoria pyta. O czym mowa? Kilka przykładów przedstawiamy poniżej.

Nosidełka i… chusty

O wózku pamięta każdy. O nosidełkach już znacznie mniej osób. Gdy zaś mowa o chustach do noszenia dzieci, nadal są one produktem mało znanym. Tymczasem warto z nich korzystać, gdyż znacząco poprawiają mobilność młodych rodziców, a samemu dziecku pozwalają być bliżej mamy lub taty.

Oczywiście, trzeba przy tym brać pod uwagę, że nosidełko nosidełku nierówne i obok modeli o bardzo wysokim poziomie ergonomii, zdarzają się też i modele ekonomiczne. My doradzamy te z wyższej półki, ponieważ chodzi nie tylko o wygodę, ale i o zdrowie maleństwa – zdecydowanie lepiej sprawdzają się tu nosidełka odpowiednio profilowane, jakie można znaleźć w większości internetowych sklepów dla dzieci. Ciekawą opcją są także chusty do noszenia niemowląt, jednak w ich przypadku upewnij się, ze wiesz jak chusty zakładać.

Zabawki interaktywne, czyli więcej niż zwykła frajda

Właściwie wszyscy rodzice kupują swoim pociechom różne maskotki, grzechotki, czy pluszaki. Jednak w wielu przypadkach nadal czekają na odkrycie ich nowocześniejsze wersje, czyli zabawki interaktywne.

Choć są one z nieco wyższej półki, niż ich „zwykłe” odpowiedniki, to jednak już dawno stały się łatwo osiągalne, a każdy solidny sklep dla dzieci proponuje takowe dla niemowląt, dwulatków i dla większych dzieci. Warto zaznaczyć, że niektóre zabawki interaktywne mają funkcje edukacyjne, co czyni je czymś więcej, niż tylko „rozweselaczem”. A skoro o tym mowa – za „zwykłymi” zabawkami edukacyjnymi też warto się rozejrzeć w trakcie wizyty w sklepie dziecięcym.

Domowe zabezpieczenia ze sklepu dla dzieci

Krawędzi mebli to miejsca, na które trzeba uważać, gdy w domu jest małe dziecko. Na szczęście sklepy dla dzieci mają w swojej ofercie i takie rzeczy, jak osłonki nakładane na meble, czy blokady zabezpieczające przed otwarciem szafek lub szuflad. Co więcej, czasem można znaleźć także barierki blokujące przejście w korytarzu. Te proste rozwiązania znacząco zwiększają bezpieczeństwo dziecka, więc warto się w nie zaopatrzyć.

Słuchawki ochronne

To jeszcze jeden przykład na akcesoria często pomijane, a jednak warte tego, by odwiedzić sklep dla dzieci i znaleźć coś pasującego na uszy maluszka. Czasem zdarza się, że rodzice chcą pójść ze swoją pociechą na jakieś wydarzenie kulturalne, ale obawiają się panującego tam hałasu (lub co gorsza, nie myślą o jego skutkach). Tymczasem słuchawki ochronne pomogą w wytłumianiu szkodliwych decybeli. Pamiętaj jednak, by się upewnić, że nie uwierają w uszy i że mają odpowiednie atesty potwierdzające ich działanie.

Pomoc w stawianiu pierwszych kroków

Przy nauce chodzenia często wykorzystywane są chodziki. Rzadziej myśli się o innych akcesoriach, jak chociażby szelki, które za pomocą dodatkowego paska trzyma dorosły, pilnując, by dziecko próbujące pierwszych samodzielnych kroków nie upadało. Rozwiązanie tyleż proste, co warte uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + = 12