Zabawy plastyczne dla dzieci – czy warto je wprowadzać?

zabawki
.

Zabawy plastyczne nadal niestety są niedoceniane – mimo że na polskim rynku jest wiele rozwiązań do tego typu aktywności. Warto o nich pomyśleć, przecież to dla większości dzieci możliwość wyrażenia siebie, wspaniała zabawa, a także wpływanie na rozwój dziecka. W jaki sposób? Sprawdźmy.

Zabawy plastyczne dla dzieci – w domu

Bardzo często rodzice, którzy zostają z dzieckiem w domu z różnych przyczyn rezygnują z zabaw plastycznych.  – Często jest tak, że najzwyczajniej w świecie nie mają oni pomysłu na rozwijające zabawy plastyczne. A przecież w sklepach – szczególnie tych internetowych jest mnóstwo rozwiązań, które rozwijają w dziecku artystyczne pasje, są wygodne w użyciu i zaprojektowane tak, by pozytywnie wpływać na rozwój malucha. Należy do nich chociażby popularna ciastolina czy też piaskowe malowanki z motywami z najpopularniejszych bajek. – mówi doradca klienta z serwisu MrToy.pl.

Specjaliści podkreślają, że zabawy plastyczne przede wszystkim wzbogacają osobowość dziecka, wspierają rozwój jego wyobraźni i kreatywności, a także wpływają na zdolności manualne dzieci i pomagają rozładować emocje. Warto zatem angażować swoje dziecko w tego rodzaju aktywności.

Jakie zabawy plastyczne są najlepsze?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszej kreatywności. Bo wybór mamy przeogromny. Począwszy od klasycznego rysowania i malowania, po rozwiązania „gotowe”. – A skoro o nich mowa, to jest w tym zakresie ogromne pole do popisu. Przecież możemy dziecku kupić doskonałe malowanki, wszelkiego rodzaju foremki, zestawy farb – również te do malowania palcami, zestawy ciastoliny (które można idealnie dopasować do zainteresowań dziecka) czy też duże, składane domki do malowania – które dziecko ozdabia samo. Warto jednak skonsultować wybór zabawki tego rodzaju z dzieckiem – przecież najważniejsze jest to, by to mu się podobała i była to rzecz rzeczywiście wykorzystana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

87 + = 95