Zabieg in vitro w Warszawie – ostatnia deska ratunku dla wielu bezdzietnych par

ciąża
.

Posiadanie dziecka to marzenie wielu par, niezależnie od ich wieku czy stażu związku. Rozpoczynając starania o posiadanie upragnionej pociechy, każda z nich zakłada szybki sukces, którego zwieńczeniem będą dwie kreseczki na teście ciążowym. Stres i liczne obawy pojawiają się jednak w momencie, gdy systematyczne współżycie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Wtedy po wstępnych diagnozach, przechodzi czas na zastanowienie się i rozważenie metody zapłodnienia in vitro, wykonywanej w profesjonalnej warszawskiej klinice.

Wskazania do zabiegu in vitro w warszawskiej klinice

Początkowe problemy z zajściem w ciążę nie powinny jeszcze spędzać snu z powiek obojga partnerów. Pierwszym krokiem, po ok. 6-12 miesiącach regularnych i nieefektywnych starań, powinno być udanie się do specjalisty i dokładny wywiad medyczny oraz analiza dotychczasowych wyników badań. One pomogą wstępnie określić stan zdrowia przyszłych rodziców. Gdy okaże się, że problemy zdrowotnie są na tyle poważne, że naturalne zajście w ciążę może być długim procesem, lekarz z profesjonalnej warszawskiej kliniki (takiej jak: https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro/) zaleci rozważenie metody in vitro. Wskazaniami do tego zabiegu są między innymi:

  • niedrożne jajowody,

  • zaburzenia cyklu miesiączkowego,

  • endometrioza,

  • niepłodność idiopatyczna,

  • słaba jakość nasienia.

Jak przebiega in vitro w klinice w Warszawie?

Decyzja o zapłodnieniu in vitro jest niezwykle trudna i wymaga czasu. Jednak jest także ostatnią szansą dla wielu par, które od wielu miesięcy, a nawet lat bezskutecznie starają się o dziecko. Aby ułatwić ostateczną odpowiedź, warto wiedzieć, jak przebiega cały proces in vitro wykonywany w specjalistycznych warszawskich klinikach. Na początku odbywa się dokładny wywiad medyczny i analiza wyników niezbędnych badań. Kolejnym etapem jest przygotowanie organizmu kobiety do zapłodnienia, w tym także dobór leków hormonalnych. Następnie przychodzi czas na pobranie komórek jajowych (procedura odbywa się pod narkozą i trwa kilkanaście minut – po zabiegu kobieta musi zostać pod obserwacją przez niecałą godzinę) oraz pobranie nasienia od partnera (lub wybór nasienia z banku spermy). Gdy już zgromadzony zostanie materiał genetyczny, można przejść do samego zapłodnienia in vitro, czyli połączenia męskich i żeńskich komórek w laboratorium. Ostatnim etapem jest transfer zarodków, który polega na umieszczeniu jednego lub dwóch zarodków w jamie macicy. To najważniejszy moment, kiedy zarodek ma szansę zagnieździć się i prawidłowo się rozwijać. Po kilkunastu dniach zaleca się wykonanie badań określających poziom hormonu HCG we krwi. Jeśli wyniki będą świadczyły o ciąży, po 5 tygodniach warto udać się na pierwsze USG potwierdzające to, że już niedługo dana rodzina powiększy się o tak długo wyczekiwane maleństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

33 + = 36