Jakie zajęcia fitness dla początkujących?

odchudzanie
.

Fitness, to w ostatnich latach coraz modniejsza metoda spędzania wolnego czasu. Pretekstów dla których możemy zacząć trenować jest naprawdę wiele. Dla jednych jest to chęć pozbycia się kilku zbędnych kilogramów. Inni chcą uzyskać efekt ,,płaskiego brzucha”, czy idealną rzeźbę, oraz sylwetkę. Dla kolejnej grupy odbiorców zajęcia fitness, to po prostu aktywność fizyczna, która pozwala zrelaksować się po wyczerpującym i stresującym dniu.
Nie każdy jednak może trenować fitness tak jak chce. By treningi przyniosły korzyści, a nie straty, należy podchodzić do nich z głową. Wśród szczególnej grupy trenujących są osoby początkujące i to na nich dzisiaj się skupimy.

Rozgrzewka – nie zapominaj

O niej muszą pamiętać zarówno początkujący, jak i zaawansowani. W tym miejscu warto zadać pytanie – dlaczego rozgrzewka jest tak ważna? Przygotowuje ona do treningu nie tylko nasze mięśnie, ale i układ oddechowy. Sposób, jak i intensywność rozgrzewki powinny być dostosowane do poziomy i wytrzymałości trenującego. Sama rozgrzewka natomiast może składać się z różnych elementów takich jak: krótka przebieżka, jazda na rowerze stacjonarnym, kilku przysiadów, czy prostych wymachów rękoma.

Zatem jakie ćwiczenia dla początkujących?

W przypadku treningów osób, które dopiero zaczynają swoją ,,przygodę” z fitness ważna jest zarówno sama aktywność fizyczna, jak i to, by nie przeciążyć organizmu.

  • Ćwiczenia pilates – na piłkach, to treningi, które stabilizują i wzmacniają mięśnie głębokie tułowia. Jako ciekawostkę warto dodać, że tego typu treningi wykonuje się w przypadku rehabilitacji. Zwykłe ćwiczenia pilates sprawiają, że ciało staje się nie tylko silniejsze i bardziej odporne na kontuzje, ale i wzmacnia się układ oddechowy.
  • Fit ball, to podobnie jak ćwiczenia pilates treningi również z użyciem piłki. Z tym, że w tym przypadku ma ona średnicę około pół metra. Zapewniają przede wszystkim prawidłową postawę ciała, oraz doskonale je relaksują.
  • Strechting – tego typu zajęcia poprawiają przede wszystkim elastyczność mięśni, gdzie w przyszłości może to zapobiec licznym kontuzjom.
  • Joga – a ściślej niektóre jej ćwiczenia. Głównie te zapewniające nie tylko rozciągnięcie ciała, ale jego maksymalne odprężenie.
  • Bieganie – choć wielu z nas deklaruje, że biega w ciągu roku, niestety nadal wielu z nas nie wie jak robić do umiejętne. Dobre bieganie bowiem powinno trwać nie więcej, niż 40 minut dziennie. Ponadto ważny jest też odpowiedni strój, czy samo tempo biegu.
  • Nordic Walking – czyli potocznie zwany ,,marsz z kijkami”. To ćwiczenie, które również należy wykonywać umiejętnie, by dobrze spełniało swoją rolę. Jeśli ćwiczymy jednak dobrze zapewniamy większą sprawność nie tylko mięśniom rąk i nóg, ale wzmacniamy nasz układ oddechowy. Nordic Walking jest też doskonałą aktywnością fizyczna dla osób starszych.
  • Zumba – czyli coś dla tych, którzy kochają się ruszać na Sali treningowej, ale i…parkiecie. Zumba, to jak wiemy połączenie aerobiku z elementami choreograficznymi.

Partnerem artykułu był serwis http://re-habilitacja.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

41 − 37 =