Zalety skakania na trampolinie ogrodowej

trampolina
.

Skakanie na trampolinie ogrodowej to nie tylko sposób na rozładowanie niespożytej energii, ale również możliwość spalenia nawet 1000 kalorii w godzinę! Nie jest męczące, nie nadweręża stawów i jest przeznaczone dla wszystkich – bez względu na wiek! Przekonajmy się zatem, jak trenować, aby zyskać fit sylwetkę na zbliżające się lato…

Kalorie lecą w dół…

Trampoliny ogrodowe to jedne z najmniej docenianych sprzętów treningowych, dzięki którym powrót do wymarzonej figury jest prostszy niż się okazuje. Jeśli mówimy już coś na ich temat, to głównie w odniesieniu do zabawki dziecięcej i rodzaju „mebla” ogrodowego. Znalezienie jej w salach fitness wręcz graniczy z cudem. Tymczasem jak się okazuje, jesteśmy daleko za naszymi zachodnimi sąsiadami, którzy powszechnie wykorzystują je w codziennym ćwiczeniach – rekreacyjnych, wytrzymałościowych, aerobowych i szybkościowych.

skok

Warto sobie jednak uświadomić, że skoki na trampolinie to nieocenione dobrodziejstwo dla naszego zdrowia. Skutecznie bowiem rozwija koordynację ruchową, pozytywnie wpływając na zmysł równowagi. Stanowi efektywny trening cardio, w trakcie którego możemy spalić nawet 250 kalorii w zaledwie kwadrans. Intensywnie wzmacnia duże grupy mięśniowe, w szczególności ramion, grzbietu, brzucha, ud oraz łydek. Nie wspominając już o tym, że wspólne skakanie na trampolinie ogrodowej to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu  dla wszystkich domowników.

Trampolina – dla każdego!

Skoki na trampolinie angażują mięśnie do szybkich i cyklicznie występujących skurczów, jakie w środowisku sportowym można porównać do tych pojawiających się podczas sprintu. W ten sposób istotnie polepsza się wytrzymałość mięśniowa i ogólna kondycja organizmu. Gdy jogging lub jazda na rolkach czy rowerze koncentruje się na wybranych partiach mięśniowych, trampoliny ogrodowe (http://spokoloko.net/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-ogrodowe-158.html) skutecznie oddziałują na cały układ mięśniowy, stymulując do pracy każdy fragment naszego ciała i co ważne – nie nadwerężając stawów. Wszystko to sprawia, że z jej dobrodziejstw mogą korzystać także osoby skarżące się na dolegliwości bólowe bioder i kolan.

ogród

Dlaczego warto skakać na trampolinie ogrodowej?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, skakanie na trampolinie pozwala szybko pozbyć się zbędnych kalorii, spalając tkankę tłuszczową. Na uwagę zasługuje również uniwersalność wykorzystania, albowiem świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, dorosłych, jak i osób starszych.

Jak przekonują specjaliści, tego typu trening jest drugi po pływaniu, jeśli chodzi o umiejętność szybkiego pozbycia się niechcianych kilogramów. Godzinne skakanie to utrata nawet 1000 kalorii, co stanowi aż trzy razy więcej niż w przypadku klasycznego joggingu.

Rodzaje dostępnych trampolin

Ogólnie w sprzedaży można spotkać się z dwoma rodzajami tychże produktów. Pierwszy przewidziany jest do użytku domowego, drugi – ogrodowego. Te przeznaczone do mieszkań mają małą średnicę, z kolei dedykowane do przestrzeni zewnętrznych charakteryzują się większymi gabarytami oraz możliwościami wybicia. Bez względu jednak na rodzaj, jaki ostatecznie wybierzemy, trampoliny ogrodowe powinny być wykonane z wysokich jakościowo materiałów, zapewniających stabilność i wytrzymałość. Całość odpowiednio wzmocniona i zamknięta, dzięki temu zapewni swobodną możliwość użytkowania przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 29 = 37