Jak zaoszczędzić na wyprawce szkolnej? Poradnik w 5 krokach

przybory
.

Zbliża się czas rozpoczęcia zajęć szkolnych, przedszkolnych. Każdego roku musisz wyposażyć swoją pociechę w niezbędne przybory, książki, a to kosztuje i to sporo. Co zrobić żeby wydać mniej?

1. Przeszukiwanie serwisów internetowych sprzedażowych

Zrób rozeznanie w internecie, na specjalnych stronach użytkownicy wrzucają ogłoszenia dotyczące sprzedaży używanych przedmiotów. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać: wyprawka szkolna, przybory szkolne i naszym oczom ukaże się cała lista przedmiotów, których właśnie potrzebujecie, zobacz: https://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/artykuly-szkolne . Poszukujesz teraz plecaka szkolnego dla swojego syna, znalazłaś ogłoszenie, które odpowiada Twoim wymaganiom, kliknij i otwórz je w nowym oknie. Większość ogłoszeń posiada zdjęcia, dlatego możesz już w pierwszych minutach zorientować się cz to właśnie to czego szukałaś. Poniżej znajduje się opis, gdzie sprzedający często umieszcza informację o stanie przedmiotu, czy jest nowy, czy używany, ale w stanie nienaruszonym. Pod opisem znajdziesz kontakt do osoby sprzedającej, imię i nazwisko (lub podany login), numer telefonu oraz możliwość kontaktu poprzez portal sprzedażowy, napisz do niego wiadomość i czekaj na odpowiedź.

W pasku po prawej stornie znajdziesz propozycje podobnych przedmiotów, które na tej samej zasadzie możesz obejrzeć i zakupić. Ceny są bardzo korzystne, niektórzy wystawiający podają ceny sporo niższe niż w hurtowni, nie chcąc gromadzić niepotrzebnych przedmiotów. Skorzystaj z okazji i skompletuj w taki sposób wyprawkę dla malucha, w innych działach znajdziesz też na pewno coś dla siebie.

2. Antykwariat

Znajdziesz w nim, używane podręczniki do każdej klasy, lektury szkolne lub te do czytania poza programem. Przystępne ceny, często bardzo dobry stan książek (w zależności od poszanowania przez właściciela). Będzie to też nauka dla twojego dziecka, by dbać o książki, by w przyszłym roku odsprzedać je innemu właścicielowi.

3. Promocje w hipermarketach

W okresie wakacyjnym możesz spodziewać się promocyjnych cen na przybory szkolne. Śledź uważnie oferty przesyłane z różnych sklepów i wybierz, te najlepsze cenowo. Pióra, długopisy, bloki szkolne, zeszyty każdej grubości, bez problemu skompletujesz tam część swojej wyprawki. Na dziale kuchennym znajdziesz plastikowe opakowania na pierwsze śniadanie, w różnych bajkowych wzorach. Twoje dziecko oszaleje z radości.

4. Giełda podręczników

W niektórych szkołach przed okresem wakacyjnym oraz na początku września organizowane są specjalne targi używanych książek. Sprzedają je starsi uczniowie, więc o ile podręczniki nie uległy zmianie w roczniku naszych dzieci, możemy je nabyć w szkole, w niższych cenach. Bez długich poszukiwań i stania w niepotrzebnych kolejkach. Szybko, bo często sprzedawane w całych kompletach, razem z książkami językowymi. Dzięki temu możesz nauczyć swoje dzieci przedsiębiorczości i dbałości o przedmioty.

5. Facebook

W internecie znajdziemy wiele ogłoszeń dotyczących używanej wyprawki szkolnej lub nowej w atrakcyjnych cenach. Wyszukaj odpowiednią grupę na Facebooku, na przykład: ,,Używane podręczniki i przybory szkolne w Koszalinie” na której znajdziesz poszukiwane przez ciebie produkty w przystępnej cenie. Dodatkowo, jeżeli będzie to grupa w twoim mieście, nie będziesz musiała ponosić kosztów w związku z przesyłką towaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3