Zaplanuj wyjątkowe wakacje z dzieckiem już teraz!

wakacje
.

Chociaż do letnich wakacji zostało jeszcze sporo czasu, to jednak już teraz warto zastanowić się nad tym, jak spędzimy ten czas ze swoją rodziną. Im szybciej zaczniemy planowanie, tym większa szansa, że będzie on udany!

Niektórzy wolą wyjeżdżać na wakacje na ostatnią minutę – zarówno w ramach popularnych ofert last minute od biur podróży, jak i również organizując wycieczkę samodzielnie. W przypadku dzieci, szczególnie tych najmłodszych, takie postępowanie nie jest jednak zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ może się okazać, że nie znajdziemy odpowiedniego miejsca noclegowego, które dla maluchów jest bardzo ważne.

Ponadto trzeba też często przygotować się do wyjazdu – zrobić zakupy, załatwić sprawy formalne, na przykład wyrobić paszport czy wziąć udział w szczepieniach. Zatem wakacje z dzieckiem zawsze powinny być zaplanowane wcześniej.

Polska czy zagranica – gdzie wyjechać?

To pierwsze pytanie, które należy sobie zadać. Generalnie, jeżeli dzieci są małe, najlepiej postawić na niedaleko wyjazd. Można na przykład wybrać morze, ale też inne zakątki Polski zasługują na uwagę, na przykład Jura Krakowsko-Częstochowska, która latem przyciąga wiele rodzin spragnionych przygody. Także okoliczny Śląsk i Małopolska mają wiele ciekawych propozycji dla rodziców z dziećmi.

Zagraniczne wyjazdy warto przede wszystkim wybierać wtedy, gdy dziecko jest już starsze – chodzi do szkoły podstawowej, ale także nie zaleca się zbyt dalekich wojaży.

Jak wybrać najlepszy nocleg?

Po wyselekcjonowaniu dobrego kierunku trzeba też zastanowić się nad tym, gdzie przenocować. Na wczasy z dziećmi zalecane są przede wszystkim hotele, ponieważ można liczyć w nich na największy komfort wypoczynku.

Najlepiej wybrać taki obiekt, który posiada odznaczanie „Hotel Przyjazny Rodzinie”. Oznacza to, że jest on przygotowany także na najmłodszych gości – rodzice mogą wtedy korzystać z odpowiednich akcesoriów, na przykład wanienki i łóżeczka dla dziecka, można zamawiać specjalne dziecięce potrawy w restauracji, dzieci mogą też bawić się w specjalnie przygotowanych dla nich placach zabaw, pokojach zabaw, brodzikach i basenach, a to tylko kilka możliwości. Takie dodatkowe atrakcje są szczególnie polecane, ponieważ wtedy, nawet jeżeli pogoda nie będzie dopisywać, maluch nie będzie nudził się w pokoju.

Ciekawą alternatywą może być też zarezerwowanie apartamentu lub wybranie się do gospodarstwa agroturystycznego.

Rezerwuj jak najwcześniej!

Jeżeli udało ci się wybrać odpowiedni kierunek wyjazdu i miejsce noclegowe, wykonaj rezerwację jak najszybciej – wtedy będziesz mieć pewność, że wybrany pokój będzie czekał na ciebie oraz twoją rodzinę. Można też skorzystać ze specjalnych pakietów pobytowych – są one często oferowane przez hotele. Wtedy w ramach pobytu można korzystać z dodatkowych atrakcji bez dopłaty, na przykład ze strefy relaksu, wieczorów tematycznych, wyżywienia w wybranej opcji.

Zatem już teraz warto pomyśleć o tym, jak spędzi się rodzinne wakacje – im szybciej zacznie się planowanie, tym potem mniej będzie z nim stresu!

1 komentarz


  1. My chyba wyjedziemy do Hiszpanii, na razie szukam tańszych lotów i noclegów na bookaparcie, chcę to załatwić trochę wcześniej by było taniej 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 + = 42