Jak zapobiec rozstępom w ciąży?

rozstępy
.

Nieestetyczne białe pręgi, przypominające blizny, są zmorą kobiet w różnym wieku. Rozstępy pojawiają się najczęściej u kobiet w ciąży. Można jednak zaobserwować je również u nastolatek, u których widoczny jest intensywny przyrost masy ciała.

Włókna kolagenowe pękają, skóra rozciąga się i pęka i w ten sposób dochodzi do powstania rozstępów. Aby jak najbardziej zmniejszyć ryzyko pojawienia się nieestetycznych blizn w czasie ciąży, warto wcześniej przedsięwziąć kilka kroków.

Kiedy na skórze pojawiają się rozstępy?

Najlepiej nie doprowadzić do ich powstania. Niestety często nie jest to możliwe, ponieważ mimo wszelkich środków zapobiegawczych rozstępy i tak pojawiają się w różnych miejscach ciała. Na ich powstawanie wpływ ma pękanie włókien kolagenowych, co z kolei spowodowane jest rozciąganiem skóry, która napina się podczas nagłego przyrostu wagi. Skóra pęka, ponieważ organizm nie jest w stanie nadążyć z produkcją nowych komórek. Z tym problemem borykają się osoby, które bardzo szybko przybierają na wadze, a więc nastolatki i kobiety w ciąży.

Pojawienie się rozstępów jest poprzedzone jasnymi śladami, widocznymi na skórze, która jest bardzo napięta i czasami może swędzieć. W tych miejscach po jakimś czasie najprawdopodobniej pojawią się nieestetyczne pęknięcia przyjmujące różne kolory. U kobiet blizny najczęściej występują na udach, biodrach, brzuchu i pośladkach. U mężczyzn rozstępy spotykane są na plecach. Oprócz nagłego przyrostu masy ciała powstawanie blizn może być uwarunkowane genetycznie. Na pękanie skóry wpływa też dieta, wiek i ogólny stan zdrowia. Aby pozbyć się brzydkich pęknięć trzeba sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które pomogą w zmniejszeniu blizn.

Jak działa krem na rozstępy?

Walkę z nieestetycznymi bliznami należy zacząć jak najszybciej. Kobiety, które planują ciążę, powinny używać kremów na rozstępy profilaktycznie. Działanie kremów warto wspomóc zdrową dietą i ćwiczeniami poprawiającymi ogólny stan organizmu. Warto sięgnąć po wysokiej jakości kosmetyki. Krem przeciw rozstępom Elancyl https://www.apteka-melissa.pl/produkt/elancyl-krem-przeciw-rozstepom-500-ml,3402.html, działa zapobiegawczo, odżywiając skórę i chroniąc ją przed pęknięciami. W przypadku pojawienia się brzydkich blizn krem również okaże się pomocny i znacznie zredukuje ich widoczność. Kosmetyki tego typu działają na kilku płaszczyznach:

  • Dogłębnie nawilżają i natłuszczają skórę, dzięki zawartości naturalnych olejów
  • Uelastyczniają miejsca narażone na pękanie
  • Wygładzają skórę
  • Rozjaśniają blizny, przez co te są mniej widoczne.

Całkowite pozbycie się rozstępów bywa niemożliwe, ale używanie wysokiej jakości kremów od pierwszych dni pojawienia się pęknięć, z pewnością pomoże z zredukowaniu istniejących pręg oraz zapobiegnie pojawieniu się nowych. Aby zapobiec pękaniu skóry warto zapewnić swojemu ciału odpowiednią ilość ćwiczeń. Dieta także jest bardzo ważna. Kremu można używać profilaktycznie, by uelastycznić skórę. Gdy pojawią się pierwsze pęknięcia pomocny okaże się masaż z użyciem specjalnej szczotki lub gąbki. Warto pamiętać, że krem lepiej wchłania się podczas masażu, a w im głębsze warstwy skóry dotrze kosmetyk, tym jego działanie będzie skuteczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − 62 =