Jak zorganizować wycieczkę-niespodziankę dla rodziców?

plaża
.

Wycieczka-niespodzianka to oryginalny, ciekawy i niemal zawsze trafiony prezent. Rodzicom możemy taką wycieczkę zafundować z okazji rocznicy ślubu, ich zaręczyn, na urodziny lub na Dzień Matki i Dzień Ojca. Organizując podróż zagraniczną musimy jednak odpowiednio wcześniej ją zaplanować. Paszporty, wizy, ubezpieczenia, a nawet obowiązkowe szczepienia sprawiają, że wycieczka nie może być stuprocentową niespodzianką.

Wycieczka-niespodzianka za granicę

Wycieczka zagraniczna łączy się z większą liczbą formalności, niż wycieczka krajowa lub w obrzeżach Unii Europejskiej. To także większe koszty. Jeśli jednak okazja jest wyjątkowa, jak choćby jubileusz ślubu czy zaręczyn, warto podjąć to wyzwanie. Jeśli koszty nas przerastają, dobrym rozwiązaniem będzie kredyt gotówkowy w banku lub chwilówki na dowód, dostępne w nawet w Internecie. Grunt, żeby nie przegapić tej wyjątkowej okazji.

Jeśli nasi rodzice są zdrowi i aktywni, warto zorganizować im wycieczkę marzeń, na którą nie decydowali się dotychczas z powodu braku środków finansowych lub obowiązków rodzinnych i zawodowych. Brazylia, Chiny, Tajlandia – taka wycieczka z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem i fantastycznym prezentem. Pewnym problemem organizacyjnym jest jednak konieczność posiadania ważnych paszportów, a także wizy, obowiązkowych ubezpieczeń, a nawet szczepień. Wszystko to sprawia, że wycieczka nie może być w stu procentach niespodzianką.

Voucher na wycieczkę-niespodziankę

Jeśli nie jesteśmy pewni, gdzie i w jakim terminie nasi rodzice chcieliby się wybrać, możemy im wykupić voucher w biurze podróży – wycieczka będzie przez nas opłacona, a rodzice będą mogli sami wybrać najbardziej odpowiadającą im opcję z oferty biura podróży. Wycieczka do Włoch, Francji, Grecji czy Bułgarii na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, a nie wymaga zbyt dużych formalności.

Wycieczka-niespodzianka szlakiem wspomnień

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie wycieczki dla rodziców szlakiem ich wspólnej młodości – w miejsce ich pierwszego spotkania, zaręczyn czy ślubu. Warto zabrać ich do miejsc, w których spędzali razem najpiękniejsze chwile młodości – choćby w góry czy na wyjątkowy koncert lub do opery. Możemy oprócz zakupu biletów na wyjątkowe wydarzenie zorganizować im przejazdy i noclegi, lub po prostu zorganizować takie tournee własnym samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 3