Jak zająć dziecko w kuchni?

dzieci
.

Przyrządzanie posiłków jest zajęciem czasochłonnym i angażującym. Dla młodej mamy to prawdziwe wyzwanie: gotować i jednocześnie mieć na uwadze, co dzieje się z dziećmi. To szczególnie trudne, kiedy brzdące są ruchliwe i „wszędzie ich pełno”. Co zrobić z maluchami w kuchni i w jaki sposób pomoże Ci w tym kitchen helper?

Dziecko w kuchni – wyzwanie dla mam

Zależy Ci na tym, by gotować zdrowe i zbilansowane posiłki każdego dnia. W ten sposób troszczysz się o siebie i o swoich bliskich. Ale jak to osiągnąć, gdy w pobliżu kręcą się dzieci? Domagają się Twojej uwagi, a im są młodsze, tym bardziej zależy Ci nie tylko na tym, by się nie nudziły, ale i na ich bezpieczeństwie. Jak zająć ruchliwe brzdące podczas gotowania?

Rodzice mają różne pomysły, jak zadbać o dziecko w trakcie kuchennych manewrów. Rozkładają koc na podłodze, używają bramki dla niemowląt… Byłoby idealnie, gdyby maluch nie plątał się pod nogami. Wówczas łatwiej mieć na niego oko. Jak to zrobić?

Kitchen helper Twoim wsparciem w kuchni

Jeśli chcesz mieć swoją pociechę blisko w trakcie gotowania, drewniany kitchen helper jest tym, czego potrzebujesz. To praktyczny mebel, pozwalający utrzymać je w jednym miejscu, by mogło dokładnie Cię widzieć i współdziałać z Tobą. Berbeć może stać lub siedzieć, odgrodzony specjalną barierką. Jest jednocześnie na wystarczającej wysokości, by obserwować, co robisz, a nawet – jeśli jest już wystarczająco duży – pomagać w przygotowywaniu potraw.

Wybierając, najlepiej zdecyduj się na podest z regulacją wysokości – jak np. pomocnik kuchenny Blubla – wówczas będziesz mógł dostosować go do wieku malucha. Kitchen helper Blubla wyróżnia coś jeszcze: jest powiązany z lubianą przez dziecko zabawką: kulodromem. Przelot krążka w kierunku brzuszka Blublostwora angażuje uwagę malca, który wciąż jest obok Ciebie!

Kitchen helper – zasady użytkowania

Korzystając z pomocnika kuchennego, zwróć uwagę na to, czy nie znajduje się on zbyt blisko kuchenki. W ten sposób unikniesz ryzyka, że pociecha sięgnie do rozgrzanej patelni czy garnka. Usuń też z tego miejsca wszystko, czego nie chcesz, aby dziecko dotykało. W ten sposób będzie bezpieczniej, jednocześnie uchroni Cię to przed ciągłą walką o przetrwanie podczas gotowania. Chodzi o to, aby czas spędzony przez dziecko w kuchni był jak najbardziej przyjemny. Ciągłe strofowanie nikogo do tego nie skłoni.

Jak umilić dziecku przebywanie w kuchni?

Istnieje mnóstwo sposobów na zabawienie malucha w trakcie gotowania. Dziecko może w tym czasie:

  • oglądać książeczki dla dzieci,
  • bawić się zabawkami,
  • przygotować kuchenne zabawki, np. warzywa do krojenia dla dzieci,
  • badać gadżety kuchenne, takie jak drewniane łyżki, metalowe miarki i inne,
  • wąchać przyprawy i inne składniki szykowanych potraw,
  • jeść,
  • układać naczynia kuchenne i manipulować nimi.

To niejedyne pomysły na to, jak zająć dziecko w kuchni. Wspólny śpiew, recytowanie wierszyków, zadawanie zagadek – to wszystko czynności, które pozwolą Ci się zrelaksować, a maluszkowi pomogą się skoncentrować i będą rozwijać jego umysł. Dzięki temu nie tylko maluch będzie się dobrze bawił, ale i Ty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 − 75 =